KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Drużynowe Mistrzostwa Polski w squashu: najlepsi będą uderzać nawet 300km/h!

Piłka pędząca do 300 km/h i najlepsi zawodnicy świata – to wszystko podczas Drużynowych Mistrzostw Polski 2017 w squashu, które już w czwartek 22 czerwca rozpoczną się w Warszawie.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg
Materiały prasowe

Po 7 miesiącach eliminacji, 16 najlepszych męskich, damskich i juniorskich drużyn zmierzy się o tytuły Mistrzów Polski w klubie Kahuna Squash and Badmintonie (ul. Zawodzie 26). Turniej potrwa od czwartku 22.06 do soboty 24.06.

Najważniejsze spotkania będą rozgrywane każdego dnia po zachodzie słońca, na specjalnym, pokazowym, przeszklonym z każdej strony korcie ustawionym przed galerią Royal Wilanów (ul. Franciszka Klimczaka 1).

- Wybór miejsca nie był przypadkowy – tłumaczy Wojciech Nowisz, organizator Mistrzostw. - To przestrzeń znana osobom lubiącym aktywny wypoczynek, kojarzona ze strefą kibica na Euro 2016 i zimowym Snow Parkiem. Przychodzą tu całe rodziny, a obok przebiega ścieżka rowerowa w stronę Lasu Kabackiego więc na pewno będzie kogo zarażać squashem! – dodaje Nowisz.

Okazja do pokazania warszawiakom tej dyscypliny jest wyjątkowo dobra, bo poza polską czołówką, w stolicy pojawią się też zagraniczne gwiazdy. Na ich czele, obecny dominator światowych rozgrywek wśród mężczyzn, Gregory Gaultier (Francja) i Laura Massaro (Anglia), zwyciężczyni kończącego sezon World Series w Dubaju.

- Mamy to szczęście, że przyjadą do nas aktualnie najlepsi na świecie gracze zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet – zapowiada Nowisz.

Arena Mistrzostw Polski, kort szklany, będzie każdego dnia dostępny dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w squashowej „klatce”. Na miejscu instruktorzy z klubu Kahuna Squash and Badminton chętnie wyjaśnią każdemu zainteresowanemu na czym polega ta dyscyplina.

Na lekcję można przyjść, nawet bez wcześniejszej zapowiedzi, w następujących godzinach:

Czwartek
11.30-18.00

Piątek
12.00-18.00

Sobota
10.00-18.00

Mecze Drużynowych Mistrzostw Polski można oglądać za darmo, ale jeśli chcemy mieć zapewnione miejsce siedzące na trybunie przed kortem szklanym, warto kupić bilet. Ostatnie sztuki są jeszcze dostępne tutaj. Ceny wahają się od 85zł do 115zł za 3-dniowy karnet.

Turniej uświetni też obchody jubileuszu 15-lecia Polskiej Federacji Squasha. Ten młody w naszym kraju sport wciąż szybko zdobywa nowych zwolenników: wysokie tempo przyrostu grających sprawia, że w polskich klubach czarną piłeczkę odbija aktualnie już 130 tysięcy osób.

Harmonogram imprezy:

22.06.2017 – mecze w klubie Kahuna od 9:00 do 19:00, start rozgrywek męskich i damskich (po 2 rundy),około 21:00 najciekawsze mecze dnia na korcie szklanym przed Royal Wilanów
23.06.2017 – mecze w klubie Kahuna od 9:00 do 19:00, około 21:00 finały damskie i półfinały męskie na szklanym korcie
24.06.2017 – mecze w klubie Kahuna od 9:00, start rozgrywek juniorskich, o 18:30 przerwa i celebracja 15-lecia Polskiej Federacji Squasha (drink, goście specjalni, przemowy), od 21:00 finał męski na szkanym korcie.

PRZYDATNE LINKI:
- oficjalna strona Mistrzostw
- wyniki na żywo
- facebook organizatorów, galerie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×