Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ron Dennis: Ufność to słabość

Grand Prix Węgier miało być kolejnym zwycięstwem Lewisa Hamiltona i zespołu McLaren-Mercedes, jednak perfekcyjny start Felipe Massy zmienił obraz wyścigu i pokazał, że Ferrari jest nadal bardzo mocne i łatwo się nie podda.
Tomasz Turczański
Tomasz Turczański

Jednak zdaniem Rona Dennisa Ferrari na torze Hungaroring nie było tak mocne, by zagrozić jego zespołowi. - Massa miał dobry wyścig, ale Kimi nie był szczególnie mocny. Ludzie po prostu zobaczyli Massę na prowadzeniu i Lewisa na drugim miejscu, po wyjściu z pierwszego zakrętu - tak szef McLarena "skwitował" pytanie o nagły wzrost siły Ferrari na Węgrzech.

- Zmieniliśmy strategię tankowań, aby zapewnić sobie dłuższe pozostanie na torze, po pierwszym pit-stopie. Planowaliśmy długą drugą część pomiędzy pit-stopami, by wyprzedzić Massę, gdy ten zjedzie na ostatni pit-stop. Sądzę, że Lewis miał do tego odpowiednie tempo - ujawnił kulisy strategii Lewisa Hamiltona Ron Dennis.

Biorąc pod uwagę przewagę McLarena nad Ferrari podczas kwalifikacji i treningów, to przedstawiona strategia miała duże szanse powodzenia. "Zmiana strategii" w wypowiedzi Dennisa oznacza, że Lewis Hamilton zjeżdżając na pierwszy pit-stop już miał więcej paliwa od Massy, któremu pomimo tego, że miał lżejszy bolid nie udało się odskoczyć od Hamiltona.

- Ufność to słabość. Musimy brać każdy wyścig, tak jak się układa. Nikt nie wątpi w to, że to niewiarygodnie zacięta walka o mistrzostwo i wyrównany wyścig pomiędzy nami i Ferrari. Ale cieszę się, że nasze prace rozwojowe wypchnęły nas przed Ferrari - podsumowuje Ron Dennis.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport-total.com

Komentarze (1):

 • wheelie f. Zgłoś komentarz
  "Ludzie po prostu zobaczyli Massę na prowadzeniu i Lewisa na drugim miejscu" - ale popłynięty komentarz Dennisa. Kibice zobaczyli, że Felippe objechał Lewisa, jak nowicjusza. Ps. Przecież
  Czytaj całość
  ufność to jest podstawa, żeby ze spokojną głową gnać do przodu i wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Czego tam uczą ci psychologowie z McLarena?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×