Wykształcenie Joanny Jędrzejczyk? Była nawet na Harvardzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Joanna Jędrzejczyk / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
Instagram / Joanna Jędrzejczyk / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
zdjęcie autora artykułu

Joanna Jędrzejczyk należy do grona sportowców, którzy jeszcze w trakcie profesjonalnej kariery zadbali o swoją edukację. Była mistrzyni UFC w Polsce zdobyła tytuł magistra. W ubiegłym roku ukończyła też prestiżowy program na Harvard Business School.

W tym artykule dowiesz się o:

Joanna Jędrzejczyk swoją pierwszą zawodową walkę w MMA stoczyła w maju 2012 roku. Okazuje się, że na początku przygody z tą dyscypliną łączyła treningi ze studiami. Była mistrzyni UFC uczestniczyła w zajęciach z wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, a w czerwcu 2013 roku obroniła pracę magisterką w Olsztyńskiej Szkole Wyższej, o czym poinformowała na swoim Facebooku.

W późniejszych latach Jędrzejczyk całkowicie skupiła się na karierze sportowej. Efekty przyszły błyskawicznie - już w 2014 roku zadebiutowała w UFC, a w latach 2015-2017 dzierżyła pas mistrzowski w kategorii słomkowej. Karierę zakończyła w czerwcu 2022 roku po drugiej z rzędu porażce z Weili Zhang.

Na sportowej emeryturze Jędrzejczyk ponownie skupiła się na edukacji. W grudniu ubiegłego roku ukończyła program Crossover Into Business na Harvard Business School. Polka wzięła udział w zajęciach, których celem było rozwijanie umiejętności biznesowych wśród profesjonalnych sportowców. Aby uzyskać certyfikat ukończeniu kursu, 36-latka musiała zaprezentować projekt przygotowany pod nadzorem mentorów z Uniwersytetu Harvarda.

ZOBACZ WIDEO: Kto wygra: Szpilka czy Wrzosek? Gwiazdy MMA typują walkę

"No, dobra! Kolejne nowe życiowo-naukowe doświadczenia za mną, a tak naprawdę to chyba dopiero początek czegoś nowego. Dosłownie przed chwilą zaliczyłam finalną prezentację i zakończyłam moją przygodę na Crossover Into Bussines Program na Harvard Business School"- ogłosiła na swoim Instagramie".

"JJ" jasno deklarowała, że chce nadal rozwijać swoje kompetencje. Z tego powodu aspirowała do uczestnictwa w kolejnym programie.

"Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie! Wiecie, że ja nigdy się nie zatrzymam. Liczę, że dostanę się na majowy Executive Program, a wszystko po to, aby w przyszłości dzielić się cennym doświadczeniem i wiedzą z innymi sportowcami. Zawsze mierzcie wysoko" - podsumowała.

Jędrzejczyk kilkukrotnie przekazywała, że chce wykorzystać swoje doświadczenie, by pomagać sportowcom w rozwoju ich karier. Z pewnością umiejętności zdobyte w trakcie kursu organizowanego przez prestiżowy Harvard pomogą jej postawić pierwsze kroki w roli menadżerki.

Czytaj też: Wielka przemiana Artura Szpilki. "Walka z samym sobą trwa" Jest po rozwodzie. "Oddałem wszystko byłej żonie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty