Nie tylko nauka. Zobacz, co robił dzień przed maturą z matematyki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
Instagram / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
zdjęcie autora artykułu

Kacper Sztuka to utalentowany młody polski kierowca, któremu wróży się wielką karierę. Jednak zanim przyjdzie czas na podbój świata, 18-latka czeka matura. Sprawdź, co robił dzień przed egzaminem z matematyki.

W tym artykule dowiesz się o:

18-latek mimo młodego wieku odnosi duże sukcesy w wyścigach samochodowych. Od sezonu 2024 startuje Formule 3 w zespole MP Motorsport. Z kolei w zeszłym roku był mistrzem włoskiej Formuły 4 i zwycięzcą Formuły Winter Series. A to dopiero początek jego ciekawie zapowiadającej się kariery.

Kacper Sztuka dba także o edukację. Polski kierowca w tym roku zdaje maturę. Ma już za sobą napisany egzamin z języka polskiego, w środę (8 maja) podszedł do egzaminu z matematyki, a do tego czeka go jeszcze sprawdzian wiedzy z języka angielskiego.

Tuż przed maturą Sztuka czas spędzał jednak nie tylko na powtórkach. Jak pokazał w mediach społecznościowych, nagrywał dla Viaplay jazdy na symulatorze na torze Imola w San Marino. To tam rozegrany zostanie najbliższy wyścig Formuły 1.

"Przygotowanie do matury z matematyki (wyścigu na Imoli)" - napisał na InstaStory Sztuka.

Sztuka starty w sportach motorowych zaczął już w wieku 4 lat na kartingu w Tychach. Jego pierwszy występ w zawodach miał miejsce w Czechach, zaś w wieku 9 lat zaczął rywalizować we Włoszech.

Czytaj także: Kolejne wyzwanie Kajetanowicza. Spróbuje podbić Sardynię Ponad 1100 zł za homara podczas GP Miami. F1 odpowiada na kontrowersje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty