Afera w Rosji. MSW poszukuje dwójki sportowców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdęciu: Siergiej Bida
Getty Images / Elsa / Na zdęciu: Siergiej Bida
zdjęcie autora artykułu

Pochodzący z Rosji szermierze Siergiej Bida i Wioletta Bida kilka miesięcy temu rywalizowali w Stanach Zjednoczonych. Ich nazwiska znalazły się teraz na liście osób poszukiwanych przez rosyjskie MSW.

W tym artykule dowiesz się o:

W lipcu tego roku odbyły się letnie mistrzostwa USA w szermierce (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ). Do zawodów przystąpili między innymi Rosjanie, w tym Siergiej Bida wraz z żoną Wiolettą, Konstatntin Łochanow, a także Oleg Knysz.

Warunkiem ich uczestnictwa w turnieju było potępienie inwazji rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy. Warto przypomnieć, że triumfatorem zawodów, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych, okazał się Łochanow.

Ze względów dyscyplinarnych trener kadry Aleksander Głazunow został zwolniony z pełnienia obowiązków. Był to dopiero początek konsekwencji związanych z występem rosyjskich zawodników, sprzeciwiających się agresji wojsk Władimira Putina.

Z informacji agencji "TASS" wynika, że Siergiej Bida i jego żona Wioletta znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nie podano jednak, jakie konkretnie oskarżenia karne nad nimi ciążą.

Małżeństwo od kilku miesięcy mieszka w Kalifornii. Poza profesjonalnym sportem Siergiej Bida był oficerem rosyjskiej gwardii narodowej. Wioletta Bida również w przeszłości była włączona do wojska.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Polak wymiata! Jego triki to prawdziwa maestria

Czytaj więcej: Nigdy jej tego nie zapomną. Tak Ukrainki reagowały na to, co robiła Świątek Sabalenka podniosła się z kłopotów. Świetny powrót

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)