Największy sukces w karierze! Polka zdobyła brąz ME

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS / Na zdjęciu: Julia Walczyk-Klimaszyk (pierwsza z prawej)

Znakomite wieści dotarły z Bazylei, gdzie odbywają się mistrzostwa Europy w szermierce. Julia Walczyk-Klimaszyk zdobyła brązowy medal we florecie.

W tym artykule dowiesz się o:

Fani sportu teraz głównie żyją Euro 2024, ale w tym czasie odbywa się wiele innych ważnych imprez sportowych. Jedną z nich są mistrzostwa Europy w szermierce. W Bazylei świetny wynik osiągnęła Julia Walczyk-Klimaszyk.

Polka rywalizowała we florecie. Turniej początkowo układał się dla niej idealnie. 26-latka na start dostała wolny los, więc rywalizację zaczęła od 1/16 finału. Na tym etapie pokonała Florę Pasztor (Węgry) 15:13.

Ukrainka nie podała jej ręki. Ostra reakcja Rosjanki >> 1/8 finału to zwycięstwo nad Pauline Ranvier (Francja) 15:11. W ćwierćfinale poszło jej jeszcze lepiej, bo pokonała Katę Kondricz (Węgry) 15:8. Awans do półfinału oznaczał, że Polka zapewniła sobie co najmniej brązowy medal.

Więcej ostatecznie nie udało się ugrać. Walczyk-Klimaszyk w półfinale przegrała Dariją Myroniuk (Ukraina) 11:15. To jednak nie zmienia faktu, że polska florecistka osiągnęła największy sukces w dotychczasowej karierze. Mistrzynią Europy została Arianna Errigo z Włoch.

Julia Walczyk-Klimaszyk jest zawodniczką klubu KU AZS UAM Poznań. W przeszłości zdobywała m.in. złoty medal Igrzysk Olimpijskich, srebrny medal Grand Prix, czy trzykrotnie brązowy medal w Pucharze Świata.

Awantura w polskiej szermierce, "przemoc i matactwo". Jest odpowiedź związku >> Afera w reprezentacji Polski. "Dla mnie to niepojęte". Mocna riposta związku >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty