Imponujące zwycięstwo Polki! 32:0! Jest kwalifikacja do igrzysk olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry Murphy/Sportsfile  / Na zdjęciu: Patrycja Adamkiewicz (z prawej)
Getty Images / Harry Murphy/Sportsfile / Na zdjęciu: Patrycja Adamkiewicz (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Patrycja Adamkiewicz zakwalifikowała się do finału europejskiego turnieju eliminacyjnego w Sofii w kategorii do 57 kilogramów. Dzięki temu uzyskała kwalifikację do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w taekwondo.

Pierwszą sobotnią rywalką Polki podczas turnieju rozgrywanego w stolicy Bułgarii była Tatiana Timbalari. Patrycja Adamkiewicz już po pierwszej rundzie prowadziła 10:0. Ostatecznie zwyciężyła 16:6. W 1/4 finału brązowa medalistka Uniwersjady 2019 pokonała 20:7 urodzoną w Meksyku reprezentantkę Włoch - Paulinę Armerię.

W walce decydującej o awansie do igrzysk olimpijskich medalistka mistrzostw Europy z lat 2018 i 2020 rozgromiła swoją przeciwniczkę. Finka Suvi Mikkonen przegrywała już po ciosie Polki z dwunastej sekundy. Po dwóch minutach Adamkiewicz wygrywała 10:0. Kiedy zawodniczki miały za sobą dwie rundy było już 22:0. W trzeciej części starcia, urodzona w 1998 roku złota medalistka marcowych zawodów Pucharu Świata 2021 wciąż dominowała. Ostatecznie triumfowała 32:0!

We wcześniejszym półfinale zwyciężyła Fani Tzeli. Greczynka również wywalczyła olimpijską przepustkę.

Dotychczas jedyną Polką występującą podczas igrzysk olimpijskich w taekwondo była Aleksandra Uścińska, która w 2004 roku rywalizowała w Atenach. Już w grudniu 2019 roku udział w igrzyskach Tokio 2020 na podstawie rankingu olimpijskiego zapewniła sobie Aleksandra Kowalczuk.

W igrzyskach olimpijskich Rio de Janeiro Polskę reprezentował Karol Robak. W piątek złoty medalista mistrzostw Europy 2021 przegrał swój pojedynek i stracił szansę na występ w Tokio.

Czytaj także: W sobotę Karol Robak, w niedzielę Aleksandra Kowalczuk - medale dla Polski na mistrzostwach Europy.

ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk o Janie Błachowiczu: Sukces rodzi sukces

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polka będzie w czołowej szóstce najbliższych igrzysk olimpijskich w taekwondo?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)