Idzie jak burza! Natalia Bajor powalczy o medal

Co za turniej Natalii Bajor! Polska tenisistka stołowa odprawiła reprezentującą Francję Jia Nan Yuan i jest w półfinale Igrzysk Europejskich 2023.

Natalia Bajor PAP / Art Service / Na zdjęciu: Natalia Bajor
Prawie wszyscy polscy tenisiści stołowi szybko stracili szanse na sukces w Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Wyjątkiem jest Natalia Bajor, która robi furorę. W niedzielę wyeliminowała Sofię Polcanovą, mistrzynię Europy. W poniedziałek Polka pokonała 4:2 groźną reprezentantkę Francji Jia Nan Yuan.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Końcówkę lepiej wytrzymała Yuan i wygrała go 11:9. W drugim do głosu doszła Bajor i była lepsza w kluczowych akcjach. Trzeci partia znów ułożyła się po myśli Francuzki.

Kluczowy dla losów meczu okazał się czwarty set, który był dreszczowcem, choć nic go nie zapowiadało. Bajor prowadziła w nim 10:5, ale Yuan ruszyła w pościg. Francuzka nie tylko wyrównała na 10:10, ale zdobyła też kolejny punkt i miała piłkę setową. Polka zachowała spokój i od 10:11 zdobyła trzy kolejne punkty.

W piątym i szóstym secie Bajor miała już sytuację pod kontrolą. Nie pozwoliła sobie nawet na moment dekoncentracji. Yuan mentalnie nie wytrzymała trudów tej konfrontacji i już się nie podniosła. Polka obie partie wygrała 11:6 i jej piękny marsz trwa.

Yuan aktualnie jest notowana na 19. miejscu w rankingu światowym. 37-letnia reprezentantka Francji jest mistrzynią Europy 2022 w grze mieszanej.

Bajor jest już w półfinale. To oznacza, że powalczy o medal. We wtorek o finał Polka zagra z Węgierką Bernadette Szocs.

27 czerwca to będzie bardzo pracowity dzień. Bajor rozegra dwa mecze. O godz. 11:50 odbędzie się mecz półfinałowy. Jeśli przegra to powalczy o brąz o godz. 16:30. Jeśli Polka awansuje do finału to zagra o złoto o godz. 18:30.

Wynik ćwierćfinału:

Natalia Bajor (Polska) - Jia Nan Yuan (Francja) 4:2 (9:11, 11:7, 5:11, 13:11, 11:6, 11:6)