Węgier rządzi na strzelnicy! To już jego trzecie złoto

Zalan Pekler znakomicie spisuje się w Igrzyskach Europejskich 2023. Węgier zdobył już trzeci złoty medal na strzelnicy. W niedzielę zwyciężył w karabinie małokalibrowym w trzech postawach z 50 metrów.

Zalan Pekler PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Zalan Pekler
Rywalizacja w strzelectwie w ramach Igrzysk Europejskich 2023 odbywa się we Wrocławiu. W niedzielę specjaliści od karabinu małokalibrowego walczyli o medale w konkurencji w trzech postawach z 50 metrów.

Najpierw odbyły się kwalifikacje z udziałem 33 zawodników. Ośmiu najlepszych awansowało do finału. W tym gronie nie było Polaków. Tomasz Bartnik zajął 15. miejsce, a Maciej Kowalewicz uplasował się na 18. pozycji. Najlepsi okazali się Austriak Alexander Schmirl (595 pkt) oraz Norweg Jon-Hermann Hegg i Węgier Zalan Pekler (po 593). Szósty był Czech Jiri Privratsky.

Hegg rywalizację zakończył bez medalu. W finale uplasował się na piątym miejscu (355,2). Trzeci był Schmirl, który zapewnił sobie brązowy medal.

W ośmioosobowym finale najlepsi okazali się Privratsky (409,6) i Pekler (407). Oni zmierzyli się w meczu o złoty medal. Ten padł łupem Węgra.

Dla Peklera jest to już trzeci złoty medal we Wrocławiu, ale pierwszy zdobyty indywidualnie. W poprzednich dniach na 23-letniego Węgra nie było mocnych w karabinie pneumatycznym z 10 metrów, w drużynie i w parach mieszanych.