Liga Mistrzyń. Zwycięski skład bez zmian

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Morawski / Na zdjęciu: radość KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg
Materiały prasowe / Piotr Morawski / Na zdjęciu: radość KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg
zdjęcie autora artykułu

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w roli faworyta przystępuje do rozgrywek Ligi Mistrzyń. Trener Zbigniew Nęcek postawił na zawodniczki, które triumfowały w dwóch ostatnich edycjach.

W tym artykule dowiesz się o:

Klubowe mistrzynie Europy rozpoczną sezon w grupie A od rywalizacji w roli gospodarza 11 października z francuskim TT Joué les Tours i 14 października z serbskim TTC Novi Sad. Obydwa zaplanowano na godzinę 18:00.

- W składzie na pierwsze mecze znalazło się pięć tenisistek stołowych: Niemka Han Ying, Monakijka Yang Xiaoxin, Rumunka Elizabeta Samara, Portugalka Fu Yu i Kinga Stefańska - mówi Zbigniew Nęcek, prowadzący tarnobrzeski zespół od 36 lat.

Brakuje Natalii Bajor, uczestniczącej w turnieju WTT Contender w Omanie. W szerokiej kadrze są też Aleksandra Michalak i Agata Zakrzewska. Na co dzień grają na zasadzie wypożyczenia w klubach czeskich, ale w Champions League są zgłoszone przez Eneę Siarkopol.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kamera skupiła się na kibicach. Ależ wczuli się w role!

- Celem jest zajęcie 1. miejsca przed fazą pucharową. Wprawdzie jesteśmy faworytami spotkań grupowych, ale nie lekceważymy nikogo z rywali. W drużynie z Nowego Sadu są trzy Azjatki: Chinka Rui Qi Xia, Lam Yee Lok z Hongkongu i Koreanka Chong Yoo Eun, więc zapewne będzie to dla nas bardziej wymagający przeciwnik niż w ubiegłym roku - przyznał trener Nęcek.

Z kolei o sile TT Joué les Tours powinny stanowić Audrey Zarif i Chinka He Li. - Zarif jest etatową, bardzo waleczną reprezentantką Francji. Oba dwumecze będą wymagać od nas pełnej koncentracji i gry na wysokim poziomie - uważa szkoleniowiec.

W poprzednim sezonie klub z Tarnobrzega zdominował rozgrywki, deklasując wszystkich po kolei. Bilans spotkań to 10 zwycięstw po 3:0 (komplet!). Żadna z pingpongistek nie przegrała ani jednego pojedynku. To wyczyn, jakiego raczej przez długie lata nikomu nie uda się powtórzyć.

Enea Siarkopol zwyciężyła w Lidze Mistrzyń w 2019, 2022 i 2023 roku. Nęcek zbudował bardzo silną ekipę, a jeszcze starał się o kolejne wzmocnienie. Ostatecznie postawił na sprawdzone zawodniczki.

- Nie doszło do podpisania kontraktu z nową, bardzo dobrą tenisistką, dlatego nie będę zdradzał jej nazwiska. Uznaliśmy, że bardzo chcemy w bieżącym sezonie zagrać w składzie, który dwa razy z rzędu zdobył tytuł najlepszej drużyny Europy - przyznał były trener reprezentacji Polski.

Enea Siarkopol i TTC Novi Sad były rozstawione w ósemce klubów LM, zaś TT Joué les Tours walczył z powodzeniem w pierwszej rundzie grupowej. Wygrał wszystkie 4 mecze w turnieju w czeskim mieście Moravsky Krumlov.

W gronie 12 najlepszych zespołów (podzielone na 4 grupy) jest 5 z Francji oraz po jednym z Polski, Serbii, Hiszpanii, Austrii, Węgier, Włoch i Czech. Z tego ostatniego kraju wystąpi SKST Plus Hodonin, w składzie m.in. z Natalią Partyką i Ukrainką Solomiją Bratejko, grającą też w KU AZS UE Wrocław.

Podział na grupy i terminarz pierwszych meczów:

Grupa A: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, TT Joué les Tours (Francja), TTC Novi Sad (Serb) 11.10 KTS Enea Siarkopol - TT Joué les Tours 14.10 KTS Enea Siarkopol - TTC Novi Sad

Grupa B: UCAM Cartagena (Hiszpania), TT Saint Quentin (Francja), SKST Plus Hodonin (Czechy) 24.10 UCAM Cartagena - SKST Plus Hodonin 26.10 UCAM Cartagena - TT Saint Quentin

Grupa C: Linz AG Froschberg (Austria), Etival ASRTT, ALCL Grand-Quevilly (obydwa z Francji) 23.10 Linz AG Froschberg - ACL Grand-Quevilly 05.11 Linz AG Froschberg - Etival ASRTT

Grupa D: Metz TT (Francja), ASD Quattro Mori (Włochy), SH-ITB Budaorsi (Węgry) 26.10 Metz TT - SH-ITB Budaorsi 27.10 Metz TT - ASD Quattro Mori

Przeczytaj także: Miłosz Redzimski znów zachwycił Ostra rywalizacja za plecami Enea Siarkopolu

Źródło artykułu: Informacja prasowa
Komentarze (0)