Lider o klasę lepszy od wicelidera

Materiały prasowe / Piotr Morawski / Na zdjęciu: Elizabeta Samara z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg
Materiały prasowe / Piotr Morawski / Na zdjęciu: Elizabeta Samara z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

W meczu lidera z wiceliderem Ekstraklasy, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozgromił na wyjeździe SKTS Sochaczew 3:0 i 9-0 w setach.

W ligowym szlagierze nie zagrały najlepsze zawodniczki, tj. Niemka Han Ying z podkarpackiej drużyny i Irina Ciobanu z mazowieckiego zespołu. I o ile absencja „Hani” była mocno odczuwalna jedynie w wygranym rzutem na taśmę ćwierćfinale Ligi Mistrzyń, o tyle nieobecność Ciobanu sprawia, że sochaczewski klub traci bardzo dużo ze swojej wartości w krajowych rozgrywkach.

Portugalka Fu Yu pokonała byłą pingpongistkę Enei Siarkopolu Magdalenę Sikorską, Rumunka Elizabeta Samara wygrała z Darią Łuczakowską, zaś Kinga Stefańska z zawodniczką kadry narodowej Iloną Sztwiertnią. Co ciekawe, 44-letnia Stefańska zdobywała mistrzostwo Polski w singlu na przełomie wieków, w 2000 i 2002 roku, zaś Sztwiertnia urodziła się w 2004.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wystąpiły w hicie Ekstraklasy w składzie zbliżonym do środowo-piątkowych spotkań w ćwierćfinale Champions League z Quattro Mori Cagliari. Do polskiej ligi nie jest zgłoszona Monakijka Yang Xiaoxin, nie było też Natalii Bajor, która w tym czasie świetnie się spisywała i ostatecznie zdobyła srebrny medal w turnieju WTT Feeder w Manchesterze. Dlatego na pozycji numer trzy zagrała Stefańska. Nie zawiodła, podobnie jak Fu Yu i Samara.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

KTS Enea Siarkopol walczy o 4. tytuł w Lidze Mistrzyń i 32. w Ekstraklasie. W najwyższej klasie ma komplet 10 zwycięstw i już dawno zapewniony udział w play-off. Kolejne spotkanie zespół z Tarnobrzega ma zaplanowane na 15 marca i ponownie dojdzie do rywalizacji liderek z wiceliderek, ponieważ na drugie miejsce „wskoczył” AZS UE Wrocław.

Wicemistrzynie z 2022 roku pojechały na mecz z outsiderem Akademią Łomżyńską KU AZS Łomża w rezerwowym składzie, bez bliźniaczek Anny i Katarzyny Węgrzyn oraz Ukrainki Solomiji Bratejko. Juniorki Liliana Przybył, najbardziej znana Paula Krysińska i Julia Zyna triumfowały 3:0 i 9-0, a zdarzały się sety wygrywany po 11:0.

W pozostałych meczach KTS Maximus Broker Toruń przegrał z MUKS Start Nadarzyn 2:3, a z kolei Bebetto AZS UJD Częstochowa pokonał Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:1. Przygotowująca się do Drużynowych Mistrzostw Świata w Korei Południowej Zuzanna Wielgos z Politechniki ograła Alicję Łebek, ale uległa ukraińskiej defensorce Tetianie Bilenko.

Jeśli nic się nie zmieni, w naszej reprezentacji na turniej w Azji, będący kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, znajdą się: Bajor, Wielgos i popularne „Węgrzynki”. Trenerem jest Marcin Kusiński, z tym, że Bajor indywidualnie przygotowuje się do IO 2024 pod okiem Zbigniewa Nęcka i Lucjana Błaszczyka.

Wyniki 10. kolejki:

SKTS Sochaczew – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3 (Magdalena Sikorska – Fu Yu 0:3, Daria Łuczakowska – Elizabeta Samara 0:3, Ilona Sztwiertnia – Kinga Stefańska 0:3)

Bebetto AZS UJD Częstochowa – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:1 (Tetiana Bilenko – Aleksandra Guzik 3:0, Alicja Łebek – Zuzanna Wielgos 0:3, Anastazja Dymytrenko – Dominika Wołowiec 3:0, Bilenko – Wielgos 3:1)

Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża – KU AZS UE Wrocław 0:3 (Anna Żerańska – Liliana Przybył 0:3, Olga Baranek – Paula Krysińska 0:3, Izabela Wysmułek – Julia Zyna 0:3)

KTS Maximus Broker Toruń – MUKS Start Nadarzyn 2:3 (Wiktoria Wróbel – Anna Brzyska 3:1, Martyna Lis – Paulina Krzysiek 1:3, Emilia Maruszak – Katarzyna Grzybowska-Franc 0:3, Wróbel – Krzysiek 3:2, Lis – Brzyska 1:3).

Tabela: 1. Tarnobrzeg 28 punktów, 2. Wrocław 24, 3. Sochaczew 22, 4. Częstochowa 17, 5. Nadarzyn 12, 6. Rzeszów 10, 7. Toruń 7, 8. Łomża 0.

Komentarze (0)