Podsumowanie 6. kolejki Wchodzący Białystok Superligi

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki "wyszarpała" zwycięstwo nad Morlinami Ostróda 3:2 w szóstej kolejce Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych.

Łukasz Czechowski

Spotkanie, które miało być jednostronnym widowiskiem, trzymało w napięciu do ostatnich piłek. Tomasz Redzimski zdecydował się dać szansę gry Polakom i "o mały włos" nie przypłaciłby tej decyzji porażką. Na wysokości zadania stanął jednak Daniel Górak. Mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej we wtorkowy wieczór męczył się niemiłosiernie, ale zdołał pokonać Adriana Więcka i Mikhaila Paikova po 3:2. Triumf gospodarzy przypieczętował Jakub Kosowski, który w ostatniej grze dnia ograł Więcka.

Spotkanie 6. kolejki w Jarosławiu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy z 3S Polonią Bytom 3:1. Dwa punkty dla PKS Kolpinga Frac Jarosław wywalczył Robert Floras. Całę spotkanie zdecydowanie należało do Roberta Florasa, na otwarcie pokonał 3:2 Pawła Chmiela, a następnie drugiego w rankingu Superligi 3:0 Tomasa Konecnego.

Trzeci punkt dla gospodarzy z Jarosławia zdobył Wang Zeng Yi, który pewnie 3:1 pokonał Konecnego Jedyny punkt dla gości z Bytomia wywalczył Niagol Stoyanov, który bez straty seta pokonał kapitana gospodarzy Bartosza Sucha.

Dwa punkty Kaii Yoshidy (Konishi) dały Olimpii-Unii Grudziądz zwycięstwo 3:1 nad Energą-Manekin Toruń w derbach województwa kujawsko-pomorskiego we Wschodzący Białystok Superlidze. Dla gości z Grodu Mikołaja Kopernika był to już piąty przegrany mecz w sezonie.

Japończyk, który w przeszłości dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata w grze pojedynczej, po raz kolejny okazał się liderem mistrzów Polski. Podopieczny Piotra Szafranka w starciu z torunianami wygrał dwie gry - z Konradem Kulpą i Chenem Weixingiem. Najważniejsze zwycięstwo w poniedziałkowy wieczór odniósł jednak Patryk Zatówka, który w trzecim pojedynku dnia wygrał z Brazylijczykiem Cazuo Matsumoto 3:2.

Spotkania Superligi w Rzeszowie i Miękini zakończyły się zwycięstwami faworytów i jednocześnie gości obu spotkań – Palmiarni Zielona Góra i Zooleszcza Gwiazdy Bydgoszcz.

W Rzeszowie, AZS Politechnika walczyła z ZKS Palmiarnią, ale ostatecznie to goście z Zielonej Góry wywieźli trzy punkty, a każdy z zawodników Palmiarni odnotował po jednym zwycięstwie. W pojedynku otwarcia, po bardzo wyrównanej walce, Lucjan Błaszczyk pokonał reprezentanta Chorwacji - Tomislava Kolarka 3:2. W drugim spotkaniu tego wieczoru, zawodnicy zafundowali kibicom nie mniej emocji. Tomasz Lewandowski – grający trener AZS Politechniki, spotkał się Joergenem Perssonem, który po zaciętej walce uległ Lewandowskiemu 3:2,
W trzecim spotkaniu nie było już tak wiele emocji. Zawodnik gości, Miroslav Horejsi, w czterech setach pokonał Mateusza Gołębiowskiego, który nie prezentuje ostatnio zbyt wysokiej formy.

Kolejny pojedynek wieczoru to dość nieoczekiwane, szybkie zwycięstwo Perssona. Po tym, jak Tomasz Lewandowski zwyciężył ze Szwedem 3:2 kilkadziesiąt minut wcześniej, można było spodziewać się co najmniej tak samo wyrównanej walki Chorwata. Tak się jednak nie stało, a Kolarek nie zdołał wygrać z Perssonem ani seta.

Dzięki zwycięstwu Palmiarni 3:1 nad AZS Politechniką, drużyna Lucjana Błaszczyka ma już w tabeli 11. punktów i zajmuje 6. miejsce.