Zapowiedź 17. kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego.

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po trzech tygodniach przerwy spowodowanej Drużynowymi Mistrzostwami Świata w tenisie stołowym, które zostały rozegrane w Malezji, powracają zmagania we Wschodzący Białystok Superlidze. W 17 serii gier najciekawiej zapowiada się rywalizacja w Bytomiu.

Większość spotkań zostanie rozegranych w czwartek, 10 marca. Najciekawszym meczem, transmitowanym przez telewizję SportKlub, będzie pojedynek 3S Polonii Bytom i Kolpinga Frac Jarosław. Obie drużyny znajdują się w tej chwili na miejscach premiowanych grą w barażach, kolejno czwartym i trzecim. Mając na uwadze sukcesywnie odrabiającą straty, zajmującą piątą pozycję, Dartom Bogorię, żadna z mierzących się w czwartkowym hicie drużyn nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Zwycięstwo podopiecznych Kamila Dziukiewicza da im szansę na wyprzedzenie drugiego w tabeli Wschodzący Białystok Superligi Dekorglassu Działdowo, który w tej chwili ma przewagę jednego punktu nad drużyną z Jarosławia. To zapowiada pełen emocji zacięty pojedynek.

W dwóch kolejnych czwartkowych spotkaniach ciężkie zadanie czeka zespoły beniaminków. LKS Odra Głoska Metraco SA zmierzy się w Bydgoszczy z Zooleszcz Gwiazdą, w składzie której wystąpi Andrew Baggaley, powracający do składu po miesięcznej przerwie związanej z mistrzostwami świata w ping pongu, które zakończył zdobyciem tytułu. Natomiast GMKS Strzelec Frysztak czeka wyjazdowe spotkanie w Działdowie, gdzie Dekorglass będzie walczył o powiększenie przewagi nad trzecim w tabeli Wschodzący Białystok Superligi Kolpingiem. Ostatnim spotkaniem rozgrywanym 10 marca będzie pojedynek ZKS Palmiarni Zielona Góra z zespołem AZS Politechniki Rzeszów.

Na zakończenie 17. kolejki kolejne ważne dla układu tabeli spotkanie, z którego transmisję przeprowadzi SportKlub. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się w Ostródzie z miejscowymi Morlinami. Możliwa strata punktów w hicie kolejki przez bytomian daje nadzieje gościom na awans w tabeli na czwarte miejsce, które premiowane jest grą w barażach o mistrzostwo Wschodzący Białystok Superligi. W tej chwili Polonia wyprzedza Dartom Bogorię o dwa oczka, więc grodziszczanom bardzo potrzebne jest dające trzy punkty zwycięstwo w Ostródzie.

Zapowiada się bardzo emocjonująca kolejka, w której najważniejszymi dla układu tabeli będą spotkania w Bytomiu i Ostródzie. Wyniki tych meczów mogą znacząco wpłynąć na układ tabeli na pierwszych pięciu pozycjach. Czy nastąpią rotacje w czołówce Wschodzący Białystok Superligi? Przekonamy się już w najbliższych dniach.

Relacje livescore ze wszystkich spotkań 17. kolejki będą dostępne na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live. Ponadto zapraszamy na transmisję z dwóch pojedynków, czwartkowego spotkania 3S Polonia Bytom – Kolping Frac Jarosław oraz piątkowego Morliny Ostróda – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Obie relacje będzie można obejrzeć na żywo w SportKlubie oraz w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

Terminarz 17. kolejki Wschodzący Białystok Superligi 3S Polonia BytomPKS Kolping Frac Jarosław - 10.03.2016 18:00 – Transmisja SportKlub Dekorglass Działdowo – GMKS Strzelec Frysztak - 10.03.2016 18:00 Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia - 10.03.2016 18:00 ZKS Palmiarnia Zielona GóraSPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów - 10.03.2016 18:00 Condohotels Morliny OstródaBogoria Grodzisk Mazowiecki - 11.03.2016 18:00 – Transmisja SportKlub

Źródło artykułu: