Pechowe losowanie polskich ekip. Będzie wojna z Japonią

Polskie zespoły nie miały szczęścia w losowaniu 1/8 finału drużynowego turnieju tenisa stołowego. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, trafiły na bardzo silne ekipy Japonii.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski

W turnieju kobiet Japonki były rozstawione z numerem 2. Kasumi Ishikawa (6. miejsce w rankingu ITTF), Ai Fukuhara (ITTF 8.) i Mima Ito (ITTF 9.) są poważnymi kandydatkami do miejsca na podium. Cztery lata temu w Londynie japońska drużyna dotarła aż do finału, w którym przegrała z Chinami.

Katarzyna Grzybowską, Li Qian i Natalię Partykę czeka bardzo trudne zadanie, podobnie jak Wanga Zeng Yi, Jakuba Dyjasa i Daniel Górak. Japończycy to turniejowa "trójka". Ich liderem jest Jun Mizutani (ITTF 6.). Znakomitymi zawodnikami są także Maharu Yoshimura (ITTF 21.) i Koki Niwa (ITTF 22.).

Dla porównania, w polskich zespołach najwyżej notowani w światowym rankingu są Wang Zeng Yi (ITTF 46.) i Li Qian (30.).

W turnieju indywidualnym Grzybowska-Franc zagra w 1. rundzie z reprezentantką Indii Maniką Batrą, a rywalem Jakuba Dyjasa będzie Australijczyk David Powell lub Paragwajczyk Marcelo Aguirre. Li Qian zacznie od drugiej rundy i zmierzy się z Danielą Dodean-Monteiro z Rumunii lub Moumą Das z Indii. Także w drugiej rundzie do olimpijskiej rywalizacji przystąpi Wang Zeng Yi, zagra z Bojanem Tokiciem ze Słowenii lub z Irańczykiem Noshadem Alamiyanem.

Grzybowska-Franc w przypadku awansu do drugiej rundy trafi na Kim Song I z Korei Północnej, Dyjas na Rosjanina Aleksandra Szibajewa. Z kolei ewentualny awans do trzeciej rundy dla Li Qian oznaczać będzie rywalizację z Fukuharą, a dla Grzybowskiej-Franc z Ishikawą. Na Wanga Zeng Yi i Dyjasa na tym etapie turnieju czekają odpowiednio Tiago Apolonia z Portugalii i słynny Niemiec Timo Boll.

Grzegorz Wojnarowski z Rio de Janeiro

ZOBACZ WIDEO Michał Gołaś: Kolarstwo to najtrudniejsza dyscyplina w Rio (źródło: TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×