ME w Alicante: Wielki sukces Polek. Jedna zagra w finale

Na rozgrywanych w Alicante mistrzostwach Europy w tenisie stołowym Katarzyna Grzybowska-Franc i Li Qian awansowały do półfinału, gdzie między sobą powalczą o awans do decydującego meczu. To oznacza, że co najmniej jedna z Polek zagra w finale.
Dawid Borek
Dawid Borek
PAP / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: Katarzyna Grzybowska-Franc

Katarzyna Grzybowska-Franc w swoim ćwierćfinale pokonała Niemkę Sabine Winter 4:0 (-3,-8,-8,-8). - Nie wykorzystałam jednej lub dwóch dobrych piłek. To nie było jednak decydujące, bo Katarzyna była ode mnie zdecydowanie lepsza - mówi Winter, cytowana przez tischtennis.de.

Li Qian w ćwierćfinale poradziła sobie z kolei z jedną z kandydatek do tytułu - Rumunką Bernadette Szocs, wygrywając 4:1 (-9,-6,14,-6,-7).

W niedzielę obie reprezentantki Polski zmierzą się w półfinale mistrzostw Europy w Alicante, a to oznacza, że co najmniej jedna z Biało-Czerwonych zagra w finale ME. Polska już teraz może być zatem pewna co najmniej srebrnego medalu.