Brązowe medale Polek w drużynowych mistrzostwach Europy w tenisie stołowym

Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor zdobyły w Nantes brązowe medale drużynowych mistrzostw Europy w tenisie stołowym.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Natalia Partyka Newspix / Adam Jastrzebowsk / Na zdjęciu: Natalia Partyka
Polskie pingpongistki zakwalifikowały się do półfinału i zapewniły sobie zdobycie medali po piątkowym triumfie 3:1 nad Holandią. W sobotę rywalkami podopiecznych Zbigniewa Nęcka były obrończynie mistrzowskiego tytułu z 2017 roku. Biało-Czerwone przegrały z Rumunkami 1:3. Dwa zwycięstwa odniosła Elizabeta Samara. Jedyny triumf dla Polski wywalczyła złota medalistka mistrzostw Europy z 2018 roku - Li Qian.

To czwarty medal Polek w drużynowych mistrzostwach Europy. Na trzecim stopniu podium stanęły też w latach 2010 i 2014. W 2009 roku były drugie. W składzie polskiej reprezentacji na wszystkich tych DME była Natalia Partyka.

Polska - Rumunia 1:3
Natalia Partyka - Elizabeta Samara 1:3
Li Qian - Daniela Dodean Monteiro 3:0
Natalia Bajor - Bernadette Szocs 1:3
Li Qian - Elizabeta Samara 0:3

Polki w 2019 roku zdobyły brązowe medale również podczas Igrzysk Europejskich. W tej imprezie odbyło się spotkanie o trzecie miejsce. W mistrzostwach Europy zmagania o brąz nie są rozgrywane.

W drugim półfinale Portugalki okazały się lepsze od Węgierek 3:1.

W 1/4 finału turnieju mężczyzn Polacy przegrali ze zdecydowanymi faworytami do triumfu w tym starciu - Francuzami 2:3. Po zwycięstwach Marka Badowskiego oraz Jakuba Dyjasa było 2:0. Trzy następne pojedynki wygrali jednak reprezentanci gospodarzy. Can Akkuzu, Simon Gauzy i Emmanuel Lebesson pokonali odpowiednio: Macieja Kubika, Dyjasa oraz Badowskiego. Wcześniej Gauzy przegrał z Badowskim, a Lebesson - z Dyjasem.

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa Europy siatkarek. Turczynki na drodze Polek. "Dziewczyny są żądne medalu"
Czy Rumunki wygrają finał drużynowych mistrzostw Europy w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×