Igrzyska paraolimpijskie. Mamy srebro w tenisie stołowym

Podczas igrzysk w Tokio Rafał Czuper zdobył srebrny medal. W walce o złoto przegrał z Francuzem Fabienem Lamiraultem. To wielki sukces, a zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Krzysztof Gieszczyk
Rafał Czuper Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Rafał Czuper
Rafał Czuper w Tokio bronił srebra wywalczonego podczas igrzysk w Rio. 33-letni tenisista poruszający się na wózku był bliski sukcesu, jednak w decydującym secie przegrał 9:11 i całe spotkanie 2-3.

Lamirault dwa razy prowadził w spotkaniu, jednak Polak odrabiał straty. W ostatnim secie więcej zimnej krwi zachował rywal. Francuz pilnował wyniku i niewielkiej przewagi, jaką uzyskał nad Czuperem.

To była powtórka z igrzysk sprzed pięciu lat w Rio de Janeiro, gdzie Czuper również przegrał z Lamiraultem 1-3. Dla Polaków to 12. medal zdobyty w Tokio.