Dobry początek "jedynki" w Lyonie. Francuzi znów bez powodów do radości

Najwyżej rozstawiony Cameron Norrie, finalista turnieju ATP 250 w Lyonie, z ubiegłego sezonu, rywalizację w tegorocznej edycji rozpoczął od dwusetowego zwycięstwa nad Francsico Cerundolo. Odpadł kolejny Francuz, Ugo Humbert.

Marcin Motyka
Cameron Norrie PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Cameron Norrie niedawno wypadł z czołowej "10" światowego rankingu. W poszukiwaniu punktów i powrotu do Top 10 Brytyjczyk w tym tygodniu zdecydował się na udział w turnieju ATP w Lyonie. W swoim inauguracyjnym meczu pokazał się z dobrej strony i pokonał 6:4, 6:4 Francisco Cerundolo.

- Na korcie miałem dobre odczucia i podobał mi się ten mecz. Francisco jest trudnym rywalem i musiałem uważać na jego forhend. W drugim secie, gdy straciłem przewagę przełamania, pojawiło się trochę nerwów, ale udało mi się ponownie odebrać mu serwis - mówił Norrie, zeszłoroczny finalista Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, cytowany przez atptour.com.

Najwyżej rozstawiony Norrie, który we wtorek zaserwował dwa asy i wykorzystał cztery z ośmiu break pointów, w ćwierćfinale zmierzy się z kolejnym Argentyńczyk, turniejową "siódemką" Sebastianem Baezem. 21-latek z Buenos Aires wyeliminował Oscara Otte.

Po nieudanym poniedziałku we wtorek miejscowi kibice także przeżyli rozczarowanie. Ugo Humbert wprawdzie wygrał pierwszego seta w pojedynku z Alexem de Minaurem, lecz nie utrzymał wysokiego poziomu i ostatecznie przegrał z Australijczykiem 6:1, 3:6, 2:6.

Rozstawiony z numerem czwartym De Minaur o awans do półfinału powalczy z Yosuke Watanukim. Japończyk, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji ograł Soonwoo Kwona i pierwszy raz w karierze znalazł się w 1/4 finału imprezy głównego cyklu.

We wtorek odbyły się też ostatnie mecze I rundy. We francuskim starciu kwalifikant Manuel Guinard wygrał 6:4, 6:7(5), 6:2 z posiadaczem dzikiej karty Hugo Gastonem i w 1/8 finału zagra ze "szczęśliwym przegranym" z eliminacji Michaelem Mmohem. Z kolei Federico Coria okazał się lepszy od Daniela Altmaiera, a jego następnym rywalem będzie oznaczony numerem drugim Pablo Carreno.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, Lyon (Francja)