Znamy godzinę drugiego meczu Huberta Hurkacza na Roland Garros

W czwartek spotkanie w ramach drugiej rundy Rolanda Garrosa oprócz Igi Świątek rozegra także Hubert Hurkacz. Znamy obiekt, na którym rywalizować będzie wrocławianin, a także godzinę, o której rozpocznie pojedynek z kolejnym Włochem.

Jakub Fordon
Hubert Hurkacz Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz trafili na podobnych rywali w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa, w której przyszło im mierzyć się z kwalifikantami. Oboje bez większych problemów wygrali swoje inauguracyjne mecze w Paryżu.

Wrocławianin w trzech setach rozprawił się z Giulio Zeppierim 7:5, 6:2, 7:5. Polak zdominował rywala szczególnie przy własnych podaniach, bowiem Włoch nie wypracował sobie ani jednego break pointa.

Polak wraca na kort po jednym dniu przerwy. Jego rywalem w drugiej rundzie będzie kolejny Włoch, jednak tym razem wyżej notowany - Marco Cecchinato (ATP 132).

Zdecydowanym faworytem spotkania będzie Hurkacz. Jego rywal nieco ponad tydzień temu spotkał się z niżej notowanym Polakiem, Kamilem Majchrzakiem i przegrał w dwóch setach 2:6, 3:6.

Włoch w pierwszej rundzie po prawie czterech godzinach walki wyeliminował Hiszpana, Pablo Andujara 3:2.

Spotkanie Hurkacza z Cecchinato będzie trzecim w kolejności na korcie numer 14. Przed nimi rywalizować będą Casper Ruud z Emilem Ruusuvuorim, a także Katie Volynets z Jeleną Rybakiną. Polak na korcie pojawi się nie wcześniej niż o godzinie 15:00.

Jeżeli Włoch nie sprawi sensacji, to wrocławianin w kolejnej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Francesem Tiafoe lub Belgiem Davidem Goffinem.