Znamy potencjalną rywalkę Igi Świątek w III rundzie Rolanda Garrosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Danka Kovinić
Getty Images / / Danka Kovinić

Z uwagą przyglądaliśmy się starciu Anny Karoliny Schmiedlowej z Danką Kovinic. To spotkanie, które rozstrzygnęło się w dwóch setach, wyłoniło potencjalną rywalkę Igi Świątek w III rundzie French Open.

Anna Karolina Schmiedlova i Danka Kovinić nie są zawodniczkami z szerokiej światowej czołówki (odpowiednio 92. oraz 95. miejsce w rankingu WTA). Trzeba jednak pamiętać, że Czarnogórka przystępowała do czwartkowego pojedynku po niespodziewanej wygranej z Ludmiłą Samsonową. Natomiast Schmiedlova na inaugurację uporała się z Kristiną Kucovą. W II rundzie to Kovinić okazała się lepsza od Schmiedlovej, wygrywając 6:3, 7:5.

Przed spotkaniem mogłoby się wydawać, że Schmiedlova i Kovinić stoczą wyrównany pojedynek. Od początku pierwszego seta to jednak reprezentantka Czarnogóry grała lepiej. Udowodniła to dopiero pod koniec partii, kiedy to dwukrotnie przełamała rywalkę, co dało jej zwycięstwo 6:3.

Co ciekawe Schmiedlowa w pierwszym secie posłała tylko trzy winnery, a rywalka 14. Z drugiej strony Słowaczka popełniła mniej niewymuszonych błędów.

W drugim secie Kovinić przez pewien czas nie mogła zamknąć spotkania. Prowadziła już 5:3, ale później Słowaczka zanotowała przełamanie powrotne i utrzymała serwis, wyrównując stan meczu. W jedenastym gemie panie toczyły długie wymiany, ale też rozegrały łącznie aż 23 punkty. W tym morderczym gemie lepsza okazała się Kovinić, a później domknęła spotkanie, przełamując rywalkę.

Pojedynek między Czarnogórką i Słowaczką trwał godzinę i 49 minut. Jeśli Iga Świątek pokona Alison Riske, to jej rywalką będzie właśnie Danka Kovinić. Dla 27-latki to już jest najlepszy występ w karierze na kortach Rolanda Garrosa. Dotychczas dwa razy docierała do II rundy turnieju (2015, 2021).

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro czwartek, 26 maja