To z nią zagra Iga Świątek

Jessica Pegula kontynuuje bardzo dobrą grę na kortach ziemnych. W poniedziałek amerykańska tenisistka wyeliminowała po trzysetowym boju Rumunkę Irinę-Camelię Begu i będzie kolejną rywalką Igi Świątek w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2022.

Jessica Pegula PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Jessica Pegula (WTA 11) przegrała dwa wcześniejsze mecze z Iriną-Camelią Begu (WTA 63). Spotkały się po raz drugi w 2022 roku. W styczniu w Melbourne (WTA 250) Rumunka była górą w dwóch setach. W poniedziałek w Rolandzie Garrosie lepsza okazała się Amerykanka, która zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3.

W pierwszym secie Pegula z 2:4 wyrównała na 4:4, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugim Amerykanka dwa razy odebrała rywalce podanie. W gemie otwierającym trzecią partię odparła trzy break pointy. Zdobyła wtedy pięć punktów z rzędu od 0-40. Później Pegula zaliczyła przełamanie na 3:1 i do końca utrzymała przewagę. Przy 5:3 miała drobne problemy. Obroniła break pointa, by po chwili wykorzystać pierwszą piłkę meczową.

W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu obie tenisistki miały po sześć break pointów. Pegula dwa razy oddała podanie, a uzyskała cztery przełamania. Amerykance zanotowano 19 kończących uderzeń przy 34 niewymuszonych błędach. Begu miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 42 pomyłki.

Begu po raz drugi doszła do IV rundy Rolanda Garrosa (2016). Taki rezultat w wielkoszlemowych turniejach zanotowała jeszcze w Australian Open 2015. Pegula awansowała do trzeciego ćwierćfinału w zawodach najwyższej rangi. Dwa osiągnęła w dwóch ostatnich edycjach Australian Open.

Amerykanka w tym roku świetnie radzi sobie na kortach ziemnych. W Madrycie zaliczyła finał. W swoim dorobku ma jeden tytuł w WTA Tour. Zdobyła go w 2019 roku w Waszyngtonie. Bilans jej finałów to 1-3.

Pegula jest drugą najwyżej notowaną tenisistką, która pozostaje w rywalizacji w Paryżu. W środę w ćwierćfinale zmierzy się z liderką rankingu Igą Świątek. W ich pierwszym meczu, w 2019 roku w Waszyngtonie, lepsza była Amerykanka (5:7, 6:4, 6:1). W obecnym sezonie w półfinale w Miami z wygranej cieszyła się Polka (6:2, 7:5).