W Den Bosch największe gwiazdy bez strat na otwarcie. Świetny dzień Belgijek

Aryna Sabalenka i Szwajcarka Belinda Bencić nie oddały seta swoim pierwszym rywalkom w turnieju WTA 250 w Den Bosch. Problemów nie uniknęła słoweńska tenisistka Tamara Zidansek. Bardzo dobry dzień mają za sobą Belgijki.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Tenisistki wróciły na trawę w Den Bosch. W dwóch poprzednich sezonach turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. We wtorek najwyżej rozstawiona Aryna Sabalenka (WTA 6) pokonała 6:4, 6:1 Katerynę Baindl (WTA 142). W pierwszym secie Ukrainka z 1:3 wyszła na 4:3. Od tego momentu straciła dziewięć z 10 kolejnych gemów. Następną rywalką Sabalenki będzie Holenderka Arianne Hartono (WTA 172).

Belinda Bencić (WTA 17) wygrała 6:4, 6:3 z Madison Brengle (WTA 56). W ciągu 82 minut Szwajcarka obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamane. Jelena Rybakina (WTA 21) w 84 minuty pokonała 6:4, 7:5 Jamie Loeb (WTA 227). Kazaszka zaserwowała 10 asów i wywalczyła 32 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Tamara Zidansek (WTA 59) zwyciężyła 1:6, 6:2, 6:4 Harmony Tan (WTA 121). W trwającym 99 minut spotkaniu Słowenka miała sześć break pointów i wszystkie wykorzystała. Pięć razy oddała podanie. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 30) pokonała 2:6, 7:6(1), 6:2 Dajanę Jastremską (WTA 80). W drugim secie Ukrainka obroniła dwie piłki setowe i z 1:5 wyszła na 6:5. Po przegraniu go w tie breaku, w trzeciej partii została przełamana dwa razy.

Bardzo dobry dzień mają za sobą Belgijki. Elise Mertens (WTA 29) wygrała 6:7(5), 6:1, 6:2 ze Storm Sanders (WTA 240). W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu półfinalistka Australian Open 2018 wykorzystała siedem z 13 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Alison van Uytvanck (WTA 46), która pokonała 6:4, 7:5 Tamarę Korpatsch (WTA 105). W pierwszym secie Belgijka wróciła z 1:3, a w drugim od 3:5 zgarnęła cztery gemy z rzędu.

Kirsten Flipkens (WTA 308) zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:3 Anastazję Tichonową (WTA 175). Półfinalistka Wimbledonu 2013 prowadziła 6:2, 3:0, ale jej rywalka doprowadziła do trzeciej partii. W niej Belgijka uzyskała trzy przełamania. Ann Li (WTA 68) pokonała 6:3, 6:4 rozstawioną z numerem piątym Ludmiłę Samsonową (WTA 28). W ciągu 82 minut Amerykanka zniwelowała trzy z czterech break pointów i zaliczyła trzy przełamania.