Alicja Rosolska wystąpiła w Nottingham. Polka w przeszłości wygrała ten turniej

Alicja Rosolska pojawiła się na starcie turnieju WTA 250 w Nottingham. W deblu wystąpiła w parze z Erin Routliffe. Polska tenisistka i Nowozelandka szybko zakończyły rywalizację.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W I rundzie w Nottingham Alicję Rosolską i Erin Routliffe czekało bardzo trudne zadanie. Ich rywalkami były rozstawione z numerem trzecim Shuko Aoyama i Hao-Ching Chan. Polka i Nowozelandka nie sprawiły niespodzianki. Przegrały z Japonką i Tajwanką 1:6, 5:7.

W pierwszym secie Rosolska i Routliffe jedyny gem zdobyły przy stanie 0:5. W drugiej partii było dużo walki. Polka i Nowozelandka prowadziły 2:0, ale rywalki szybko wyrównały. Przy 5:4 miały piłki setową, ale straciły trzy ostatnie gemy. Mecz trwał 70 minut.

Dla Rosolskiej był to szósty występ w Nottingham i po raz piąty odpadła w I rundzie. W 2018 roku zdobyła tytuł w parze z Amerykanką Abigail Spears. Polka na swoim koncie ma dziewięć deblowych tytułów w WTA Tour. Ostatni wywalczyła w kwietniu 2019 roku w Charleston.

W lutym w Petersburgu Rosolska i Routliffe zanotowały finał. Polka doszła do pierwszego finału po przerwie macierzyńskiej.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
wtorek, 7 czerwca

I runda gry podwójnej:

Shuko Aoyama (Japonia, 3) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia) 6:1, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy w 2022 roku Alicja Rosolska zdobędzie tytuł w deblu?