Tak Rosjanka zareagowała na kontuzję Ukrainki

Losowanie głównej drabinki turnieju tenisowego w Berlinie (WTA 500) skojarzyło ze sobą Rosjankę Darię Kasatkinę z Ukrainką Anheliną Kalininą. Podczas meczu wydarzyło się coś, o czym mówi cały sportowy świat.

Krzysztof Kaczmarczyk
Daria Kasatkina Twitter / oficjalny profil Canal+ Sport / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
24 lutego Władimir Putin wydał rozkaz ataku - wojska rosyjskie zaczęły bombardować Ukrainę. Sytuacja pomiędzy tymi krajami w związku z tym jest niesamowicie napięta, bo wojna trwa do dnia dzisiejszego.

Sport jednak kolejny raz pokazał, że potrafi funkcjonować ponad tym wszystkim. Jeden gest w tych trudnych czasach, jaki wykonała Daria Kasatkina, był niesamowicie istotny, potrzebny i ważny.

Tuż po rozpoczęciu drugiego seta, po nieudanym serwie, urazu doznała Anhelina Kalinina. Ukrainka przez przypadek podkręciła staw skokowy i długo nie mogła się podnieść z trawy.

Kasatkina bez chwili zastanowienia pojawiła się przy rywalce i próbowała jej pomóc. Żeby załagodzić ból pobiegła po okład z kostkami lodu, żeby Ukrainka mogła chociaż w ten sposób zmniejszyć ból przed przybyciem medyków.

Kalinina finalnie zdołała się pozbierać i wrócić do gry, ale po wygranym pierwszym secie, dwa kolejne padły łupem Rosjanki, która wygrała finalnie 5:7, 6:3, 6:1.

"Sport ponad podziałami!" - napisano w mediach społecznościowych stacji Canal+ Sport, która transmitowała spotkanie.

Dłuższa przerwa Świątek. "Brak występu w Berlinie nie wpłynie na jej przygotowanie"