Obrońca tytułu czeka na Huberta Hurkacza w Halle. Odpadł zeszłoroczny finalista

Broniący tytułu Ugo Humbert jest potencjalnym rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na trawie turnieju ATP 500 w Halle. Odpadł zeszłoroczny finalista, Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Ugo Humbert Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Ugo Humbert
W zeszłym sezonie Ugo Humbert niespodziewanie wygrał turniej ATP w Halle. W tym roku Francuz powrócił do Westfalii, by bronić trofeum. Zaczął dobrze, choć musiał zostawić na korcie sporo zdrowia. W poniedziałkowym meczu I rundy prawie trzygodzinnej walce pokonał 6:7(4), 7:6(4), 7:5 kwalifikanta Radu Albota.

Kolejnym rywalem Humberta będzie Hubert Hurkacz lub Maxime Cressy. Mecz rozstawionego z numerem piątym Polaka z Amerykaninem, graczem z eliminacji, odbędzie się we wtorek. Został zaplanowany jako drugi w kolejności od godz. 12:00 na korcie TennisPoint Court.

Odpadł natomiast zeszłoroczny finalista, Andriej Rublow. Oznaczony numerem trzecim moskwianin przegrał 6:7(1), 4:6 z Nikołozem Basilaszwilim. Tym samym tenisista z Gruzji wziął rewanż za porażkę w półfinale poprzedniej edycji Terra Wortmann Open.

Pablo Carreno, turniejowa "szóstka", ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał jednego z siedmiu break pointów i pokonał 6:3, 7:6(5) Holgera Rune. Bez straty seta do II rundy awansował też Mackenzie McDonald. Amerykanin ograł Marka-Andreę Hueslera, kwalifikanta.

Poniedziałek nie był udany dla niemieckich posiadaczy dzikich kart. Jan-Lennard Struff po tie breaku trzeciego seta przegrał z Ilją Iwaszką. Z kolei debiutujący w głównym cyklu Henri Squire skreczował w pierwszej partii spotkania z Laslo Djere.