Świetny dzień Rumunek w Birmingham. Brytyjka zaskoczyła Francuzkę

Dwie rumuńskie tenisistki, Simona Halep i Sorana Cirstea, zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Birmingham. Brytyjka Katie Boulter wyeliminowała Francuzkę Caroline Garcię.

Simona Halep Getty Images / Na zdjęciu: Simona Halep
We wtorek w Birmingham rozegrane zostały cztery mecze II rundy. Simona Halep (WTA 20) pokonała 6:3, 6:2 Harriet Dart (WTA 106). W pierwszym secie Rumunka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 62 minut była liderka rankingu wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Zdobyła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką Halep będzie Katie Boulter (WTA 141), która wygrała 7:6(5), 6:1 Caroline Garcią (WTA 74). W trwającym 91 minut meczu Brytyjka odparła jeden z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie wszystkie trzy szanse. Prześladowana przez kontuzje Boulter osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour od ponad roku (Nottingham 2021).

Sorana Cirstea (WTA 36) w 72 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 103). Rumunka wywalczyła 19 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 14 break pointów. Po raz drugi awansowała do ćwierćfinału w Birmingham (2013).

O półfinał Cirstea zagra z Donną Vekić (WTA 97), która wygrała 7:5, 6:3 z Catherine McNally (WTA 197). W ciągu godziny i 40 minut Chorwatka spożytkowała pięć z 11 break pointów. Osiągnęła trzeci ćwierćfinał w Birmingham. Wcześniej dokonała tego w 2013 (finał) i 2021 roku.

W środę dokończone zostały również dwa mecze I rundy. Camila Giorgi (WTA 26) pokonała 7:6(7), 6:4 Terezę Martincovą (WTA 56). W pierwszym secie Włoszka obroniła dwie piłki setowe, po jednym w 12. gemie i tie breaku. Shuai Zhang (WTA 54) zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:3 Janę Fett (WTA 262). Chinka na przełamanie zamieniła cztery z dziewięciu okazji.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)