Alicja Rosolska powalczy o finał

Alicja Rosolska wraz z Erin Routliffe powalczą o finał turniej WTA 250 w Bad Homburg rozgrywanego na kortach trawiastych. W ćwierćfinale Polka i Nowozelandka pokonały 6:2, 6:2 Alonę Fominę i Anastazję Gasanową.

Jakub Fordon
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Trzeci wspólny występ Alicji Rosolskiej i Erin Routliffe na trawie jest zdecydowanie lepszy od dwóch poprzednich. Wcześniej Polka i Nowozelandka nie przeszły nawet pierwszej rundy.

Rozstawiony z "dwójką" polsko-nowozelandzki duet w czwartek wygrał drugie spotkanie w turnieju WTA 250 w Bad Homburg. Rosolska i Routliffe pokonały w dwóch setach Alonę Fominę i Anastazję Gasanową 6:2, 6:2.

W pierwszym secie Polka i Nowozelandka nie dały się przełamać ani razu. Same dokonały tego dwukrotnie, w drugim i ósmym gemie. Rywalki nie wykorzystały żadnego z czterech break pointów.

Rosolska i Routliffe wypracowały dwa break pointy i oba wykorzystały. Ten ostatni był także piłką setową, po której rozstawiony z "dwójką" duet objął prowadzenie w meczu.

Również w drugiej partii rywalki ugrały jedynie dwa gemy. Polka i Nowozelandka trzykrotnie przełamały Fominę i Gasanową, a same straciły podanie tylko raz w całym spotkaniu. Rosolska i Routliffe wykorzystały drugą piłkę meczową, wypracowaną przy serwisie rosyjskiej pary.

Starcie Oksany Kałasznikowej i Ingrid Neel z Nadią Kiczenok oraz Ralucą Olaru zadecyduje o tym, z kim polsko-nowozelandzka para zmierzy się w półfinale.

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
czwartek, 23 czerwca

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska, 2) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 2) - Alona Fomina / Anastazja Gasanowa 6:2, 6:2