Czarna seria Kacpra Żuka wciąż trwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk

We wtorek rywalizację w challengerze w Troyes rozpoczął Kacper Żuk. Polak już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość rozstawionego z "dwójką" Thiago Agustina Tirante (5:7, 1:6). 23-latek przegrał szóste spotkanie z rzędu.

[b]

[/b]Kacper Żuk odpadł już w pierwszej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu. Był to jego pierwszy i ostatni dotychczas start na nawierzchni trawiastej. Marc-Andrea Huesler okazał się dla Polaka zbyt mocny i zwyciężył w dwóch setach 6:3, 7:6(2). Szwajcar ostatecznie awansował do głównej drabinki, ale zakończył rywalizację już po premierowym spotkaniu.

Polak powrócił do gry w challengerach i przeniósł się do Troyes. Tam w pierwszej rundzie trafił na Thiago Agustina Tirante. Rozstawiony z "dwójką" Argentyńczyk zwyciężył 7:5, 6:1. Żuk przegrał już szóste spotkanie z rzędu.

Na początku starcia obaj zawodnicy mieli problemy z utrzymywaniem swoich podań. Polak i Argentyńczyk z czasem się rozkręcili. Problemy przy serwisie wróciły tylko u Żuka i to w najgorszym momencie. W dwunastym gemie 23-latek dał się przełamać, kiedy Tirante miał drugą okazję do zakończenia seta, którą wykorzystał.

Druga partia była już istnym koncertem w wykonaniu Argentyńczyka. Wygrał on pierwsze pięć gemów z rzędu, dwukrotnie przełamując rywala. Żuk zdołał uratować się od porażki do zera. Przy swoim podaniu Tirante wypracował sobie piłkę meczową, którą wykorzystał w kolejnej akcji.

W kolejnej rundzie Argentyńczyk zmierzy się z Rumunem Filipem Cristianem Jianu. I runda gry pojedynczej challengera w Troyes:

Thiago Agustin Tirante (Argentyna) - Kacper Żuk (Polska) 7:5, 6:1

Przeczytaj także: Chorwackie media pełne podziwu dla Igi Świątek Seria Igi Świątek trwa w najlepsze