Pojawił się lekarz. Kłopoty Polki na Wimbledonie

Polscy kibice zadrżeli po nieszczęśliwym upadku, który przytrafił się Magdalenie Fręch. Nasza tenisistka w spotkaniu z Anną Karoliną Schmiedlovą poślizgnęła się i przez dłuższą chwilę nie mogła wstać z kortu. Na szczęście była zdolna do dalszej gry.

Mateusz Byczkowski
Upadek Magdaleny Fręch Twitter / Upadek Magdaleny Fręch
Magdalena Fręch świetnie weszła w tegoroczną edycję Wimbledonu, bowiem od zwycięstwa z Camilą Giorgi (więcej przeczytasz TUTAJ). Choć Polka nie była przecież faworytką bukmacherów w tym starciu.

W czwartek czekało ją kolejne spotkanie z wyżej notowaną rywalką - tym razem Anną Karoliną Schmiedlovą. Podobnie jak w meczu z Giorgi Fręch wygrała pierwszego seta. Na samym początku drugiej odsłony musiała bronić swojego serwisu.

Właśnie wtedy doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Polska tenisistka poślizgnęła się w trakcie wymiany. Po nieszczęśliwym upadku potrzebowała nawet pomocy medycznej. Mimo groźnie wyglądającego incydentu, mogła kontynuować grę.

Nie wpłynęło to jednak negatywnie na Magdalenę Fręch, która zwyciężyła w spotkaniu przeciwko Annie Karolinie Schmiedlovej w dwóch setach (6:4, 6:4) (więcej przeczytasz TUTAJ). Tym samym awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu.

W niej zmierzy się ze zwycięzcą meczu Kirsten Flipkens - Simona Halep. Halep triumfowała już w londyńskim turnieju wielkoszlemowym w 2019 roku. W finale pokonała wtedy Serenę Williams 2:0 (6:2, 6:2).

Brytyjka znów to zrobiła. Finalistka Wimbledonu za burtą!