Australijski "bad boy" gra dalej. Kapitalny powrót w tie-breaku

Nick Kyrgios z życiowym wynikiem w Wimbledonie. Po raz pierwszy w karierze zdołał awansować do półfinału. Stało się to dzięki wyeliminowaniu Cristiana Garina. W tie-breaku trzeciego seta Australijczyk zanotował kapitalny powrót.

Mateusz Kozanecki
Nick Kyrgios PAP / NEIL HALL / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Przed meczem więcej niż o samej rywalizacji, mówiło się o zachowaniu Nicka Kyrgiosa w meczu ze Stefanosem Tsitsipasem. Przypomnijmy, że nałożono na niego grzywnę w wysokości 3300 funtów za przeklinanie podczas meczu. Wcześniej musiał zapłacić 8260 funtów za plucie w kierunku widza z Paulem Jubbem.

- To on uderzał we mnie piłką, to on uderzył w widza, on wyrzucił go ze stadionu. Nic nie zrobiłem. Poza tym, że przez jakiś czas chodziłem w tę i z powrotem do sędziego, nie zrobiłem w stosunku do Stefanosa niczego, co byłoby lekceważące - odpierał zarzuty Australijczyk.

Ponadto była dziewczyna Kyrgiosa oskarżyła go o napaść. W przyszłym miesiącu zawodnik będzie musiał stawić się przed australijskim sądem.

Gemy otwierające spotkanie należały do Cristiana Garina, niedługo później było już 3:1 dla Chilijczyka. Trzy kolejne gemy Kyrgios rozstrzygnął na swoją korzyść. Jego gra była efektowna, wywierał presję na przeciwniku, aby w końcu zwyciężyć w tym secie 6:4.

W drugiej partii 40. zawodnik światowego rankingu zyskał psychologiczną przewagę nad swoim rywalem. Ten popełniał niewymuszone błędy i zaczął tracić kolejne gemy. Mecz wymknął mu się spod kontroli. Chilijczyk znalazł się o włos od odpadnięcia z Wimbledonu.

Nick Kyrgios tradycyjnie już wdawał się w dyskusje z sędziami, starał się także zdekoncentrować swojego rywala. Popisywał się przy tym jednocześnie fantastycznymi serwisami, potrafił także wyjść z opresji, kiedy w szóstym gemie rywal miał aż trzy break pointy.

Działo się w tie-breaku trzeciego seta. W nim Garin prowadził już 5:3, aby po chwili Kyrgios odrobił całe straty i wyszedł na prowadzenie. Nie obyło się także bez nerwówki - przy stanie 6:5 sędzia wywołał aut Kyrgiosa, co spotkało się z dużym oburzeniem Australijczyka. Po chwili nakazano powtórkę punkty, a 40. zawodnik świata postawił kropkę nad "i". Jego kolejnym rywalem będzie Rafael Nadal, który wyeliminował Taylora Fritza.

The Championships, Londyn (Wielka Brytania)