Świetna technika. Akcja Novaka Djokovicia zrobiła wrażenie (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Novak Djoković w pierwszym secie półfinału Wimbledonu
Twitter / Polsat Sport / Novak Djoković w pierwszym secie półfinału Wimbledonu
zdjęcie autora artykułu

Novak Djoković nie odniósł zwycięstwa w pierwszym secie półfinału Wimbledonu, ale i w nim dał próbkę dużych umiejętności. Jedna z jego wygranych z Cameronem Norriem akcji zrobiła duże wrażenie.

Tenisiści rozpoczęli półfinał Wimbledonu nieco nerwowo i ich wymiany kończyły się błędami. Potrzebowali oni czasu na nastawienie celowników.

Novak Djoković trzy razy tracił własne podanie i tylko w pierwszym przypadku odpowiedział przełamaniem powrotnym. 6:2 to było przekonujące otwarcie meczu w wykonaniu gorąco wspieranego przez londyńską publiczność Camerona Norriego.

W pierwszej partii nie było wielu efektownych akcji w wykonaniu Djokovicia, co oczywiście nie oznacza, że nie było ich wcale. Jedna z nich zrobiła duże wrażenie. Cofający się po głęboką piłkę Serb popisał się lobem między nogami (tweenerem), po czym zdobył punkt przy siatce. Akcję można zobaczyć poniżej:

Tenisiści walczą w Londynie o drugie miejsce w finale Wimbledonu. Na lepszego czeka w decydującym starciu Nick Kyrgios.

Czytaj także: Fenomenalne półfinały Wimbledonu. Australijczycy i Chorwaci zagrają o tytuł Czytaj także: Pierwszy taki sukces w XXI wieku. Historyczny triumf w Wimbledonie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

Źródło artykułu: