ATP Bukareszt: Fognini eliminuje Almagro

Nicolas Almagro (nr 2) przegrał z Fabio Fogninim (ATP 87) 4:6, 6:7(3) w drugiej rundzie turnieju BCR Open Romania rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie (z pulą nagród 450 tys. euro).

W całym spotkaniu, które trwało jedną godzinę i 43 minuty, Fognini obronił sześć z ośmiu break pointów, sam zaś wykorzystał trzy z czterech okazji na przełamanie serwisu Almagro. Włoch wygrał 65 proc. piłek przy swoim podaniu. W ten sposób przerwał serię trzech kolejnych porażek z 24-letnim tenisistą z Murcji.

Kolejnym rywalem Fogniniego będzie Albert Montanes (nr 5), który w bratobójczym pojedynku pokonał Marcela Granollersa (ATP 79) 6:1, 6:3. 28-latek w Barcelony, który w 2001 roku doszedł do finału tego turnieju, po raz pierwszy od Wimbledonu wygrał dwa spotkania z rzędu w ATP World Tour. W spotkaniu z Granollersem wykorzystał cztery z 10 break pointów, a rodakowi nie dał ani jednej okazji na przełamanie swojego serwisu. Poza tym wygrał 84 proc. piłek przy swoim pierwszym i 63 proc. przy drugim podaniu. Montanes w tym sezonie wygrał turniej w Estoril.

W innym hiszpańskim pojedynku Santiago Ventura (ATP 112) wyeliminował Alberta Martina (ATP 78), mistrza turnieju w Bukareszcie z 1999 roku. 31-latek z Barcelony przy stanie 4:5 w pierwszym secie skreczował z powodu kontuzji lewej nogi. 29-letni Ventura w 2004 roku w Casablance zdobył swój jedyny tytuł. Został w ten sposób pierwszym tenisistą, który w swoim debiucie wygrał turniej ATP od czasu Nicolasa Lapentti (Bogota 1995) oraz pierwszym kwalifikantem, który święcił triumf w ATP Tour od czasu Hyung-Taik Lee (Sydney 2003).

Ruben Ramirez Hidalgo (ATP 125) w trwającym trzy godziny i 19 minut maratonie z 18-letnim Mariusem Copilem (ATP 546) zaserwował 11 asów oraz obroniła siedem z dziewięciu break pointów i sięgnął po zwycięstwo 6:3, 6:7(3), 6:4.

Dokończona została również pierwsza runda. Swój ostatni singlowy mecz w karierze rozegrał Andrei Pavel, który przegrał z Pablo Cuevasem (nr 8) 3:6, 6:7(2). Rumun trzykrotnie dochodził do półfinału turnieju w Bukareszcie.

Pavel w Bukareszcie gra także w deblu. W środę w parze z Gabrielem Trifu pokonał Rubena Ramireza Hidalgo i Santiago Venturę 7:6(1), 6:2. To zwycięstwo dało Rumunom awans do ćwierćfinału.

BCR Open Romania, Bukareszt (Rumunia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 450 tys. euro
środa, 23 września 2009
wyniki

druga runda gry pojedynczej:

Fabio Fognini (Włochy) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 2) 6:4, 7:6(3)
Albert Montanes (Hiszpania, 5) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:1, 6:3
Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania) - Marius Copil (Rumunia, WC) 6:3, 6:7(3), 6:4
Santiago Ventura (Hiszpania, Q) - Albert Martin (Hiszpania) 4:5 i krecz (lewa noga)

pierwsza runda gry pojedynczej:

Pablo Cuevas (Urugwaj, 8) - Andrei Pavel (Rumunia, WC) 6:3, 7:6(2)
Simon Greul (Niemcy) - Steve Darcis (Belgia) 7:5, 6:2

pierwsza runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) - Adrian Cruciat / Petru-Alexandru Luncanu (Rumunia, WC) 7:6(2), 6:3

Pablo Cuevas / Marcel Granollers (Urugwaj/Hiszpania, 4) - Leos Friedl / Dusan Vemic (Czechy/Serbia) 6:0, 7:6(8)

Frederico Gil / Daniel Munoz-De La Nava (Portugalia/Hiszpania) - Michael Kohlmann / Alexander Peya (Niemcy/Austria) 6:3, 6:2

Marius Copil / Horia Tecau (Rumunia, WC) - Oscar Hernandez / Albert Montanes (Hiszpania) 6:1, 6:2

Andrei Pavel / Gabriel Trifu (Rumunia) - Ruben Ramirez Hidalgo / Santiago Ventura (Hiszpania) 7:6(1), 6:2