"Zrobiła to ponownie". Kyrgios chciał usunięcia jej z trybun

W swoim debiucie w finale wielkoszlemowego Wimbledonu Nick Kyrgios już po dwóch setach nie był w stanie zapanować nad nerwami. Australijczyk zażądał od sędziego usunięcia z trybun pewnej kobiety.

Piotr Bobakowski
Nick Kyrgios ma pretensje do jednego z kibiców podczas finału Wimbledonu z Novakiem Djokoviciem PAP/EPA / NEIL HALL / Nick Kyrgios ma pretensje do jednego z kibiców podczas finału Wimbledonu z Novakiem Djokoviciem
Nick Kyrgios przegrał z Novakiem Djokoviciem (6:4, 3:6, 4:6, 6:7 - więcej TUTAJ) w finale Wimbledonu 2022. 27-letni Australijczyk po wygraniu pierwszego seta (6:4), w kolejnych partiach obniżył nieco poziom gry i... stracił też zimną krew.

Temperament Kyrgiosa objawił się na początku partii nr 3, kiedy to tenisiście z Antypodów zaczęła przeszkadzać obecność na trybunach jednej z fanek tenisa (według relacji tenisisty miała głośno komentować mecz).

- Ona mnie rozprasza, kiedy serwuję w finale Wimbledonu. Zrobiła to ponownie. Prawie kosztowało mnie to punkt - wściekał się, cytowany przez "Daily Mail".

Debiutant w finale turnieju Wielkiego Szlema w końcu nie wytrzymał nerwowo. - Dlaczego ona wciąż tu jest? Oszalała i rozmawia ze mną w środku meczu. To jest dopuszczalne? OK, wyrzuć ją. Wiem dokładnie, która to jest. Ta w sukience, która wygląda, jakby wypiła 700 drinków, bracie! - krzyczał Kyrgios do sędziego prowadzącego zawody.

Sytuacja wyglądała nieco komicznie, ale Kyrgios był niezwykle poważny i zdenerwowany. Sędzia w odpowiedzi na żądania gwiazdora zwrócił się do ochroniarzy, by ci sprawdzili, czy problem rzeczywiście istnieje.

Wcześniej, po przegraniu drugiego seta, Australijczyk wdał się w zaciekłą kłótnię ze swoim sztabem. Jego dziewczyna Costeen Hatzi próbowała go uspokoić, ale ze słabym skutkiem.