W Warszawie ruszyła rywalizacja w deblu. Dwa sety polskiej pary

W poniedziałek rozegrano pierwsze mecze w turnieju debla zawodów WTA 250 na kortach ziemnych warszawskiej Legii. Niespodzianki nie sprawiła nagrodzona dziką kartą polska para Anna Hertel i Martyna Kubka.

Rafał Smoliński
Martyna Kubka Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Martyna Kubka
W ubiegłym roku para Anna Hertel i Martyna Kubka otrzymała dziką kartę do zawodów WTA 250 w Gdyni i w I rundzie uległa po dwóch tie breakach duetowi Irina Bara i Varvara Lepchenko. Organizatorzy BNP Paribas Poland Open 2022 zdecydowali się nagrodzić Polki także i tym razem. Na kortach warszawskiej Legii Biało-Czerwone zmierzyły się z Andreą Gamiz i Laurą Pigossi.

Wenezuelka i Brazylijka znakomicie weszły w mecz. Od stanu 0:1 postarały się o dwa przełamania i szybko wysunęły się na 5:1. Hertel i Kubka poderwały się wówczas do ataku i odrobiły stratę jednego breaka. Rywalki nie pozwoliły im jednak wyrównać stanu premierowej odsłony. W dziewiątym gemie Gamiz i Pigossi wywalczyły trzecie przełamanie i zamknęły pierwszego seta wynikiem 6:3.

W drugiej odsłonie powtórzyła się historia z poprzedniej części spotkania. Wenezuelsko-brazylijski duet szybko wyszedł na 3:0, po czym dołożył jeszcze jedno przełamanie. Wówczas Polki zredukowały straty do dwóch gemów, ale o powrocie do gry nie było mowy. Gamiz i Pigossi wyszły na 5:2, po czym przy serwisie przeciwniczek wykorzystały piłkę meczową.

Gamiz i Pigossi potrzebowały zaledwie 64 minut, aby zwyciężyć ostatecznie 6:3, 6:2. W tym czasie zdobyły 54 z 92 rozegranych punktów oraz postarały się o sześć przełamań. Hertel i Kubka odpowiedziały tylko dwoma breakami, po jednym w każdym secie, co okazało się niewystarczające, aby wygrać spotkanie.

W drugim meczu I rundy debla rozegranym w poniedziałek zmierzyły się Rumunki i Węgierki. Para Alexandra Cadantu-Ignatik i Gabriela Lee pokonała po super tie-breaku duet Reka-Luca Jani i Adrienn Nagy 6:4, 4:6, 10-6.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów
poniedziałek, 25 lipca

I runda gry podwójnej:

Andrea Gamiz (Wenezuela) / Laura Pigossi (Brazylia) - Anna Hertel (Polska, WC) / Martyna Kubka (Polska, WC) 6:3, 6:2

Alexandra Cadantu-Ignatik (Rumunia) / Gabriela Lee (Rumunia) - Reka-Luca Jani (Węgry) / Adrienn Nagy (Węgry) 6:4, 4:6, 10-6