Pewne wygrane faworytek w Pradze. W środę kolejny mecz Magdy Linette

Tylko 48 minut trwał pierwszy mecz estońskiej tenisistki Anett Kontaveit w turnieju WTA 250 w Pradze. Spokojnie do następnej rundy awansowała też Czeszka Barbora Krejcikova. Kolejną rywalkę poznała Magda Linette.

Barbora Krejcikova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W zeszłym tygodniu w Hamburgu Anett Kontaveit (WTA 2) osiągnęła pierwszy finał od lutego. We wtorek rozpoczęła występ w Pradze. Estonka w 48 minut rozbiła 6:0, 6:1 Jekaterine Gorgodze (WTA 126). Wiceliderka rankingu zaserwowała pięć asów i zdobyła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 10 break pointów i nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie.

Broniąca tytułu Barbora Krejcikova (WTA 18) pokonała 6:3, 6:1 Annę Blinkową (WTA 142). W trwającym 77 minut meczu Czeszka miała sześć break pointów i wszystkie wykorzystała. W II rundzie triumfatorkę Rolanda Garrosa 2021 czeka starcie z Japonką Nao Hibino.

Lucie Havlickova (WTA 787) wróciła z 0:3 w drugim secie i zwyciężyła 6:2, 7:6(5) Barborę Palicovą (WTA 373). W II rundzie mistrzyni juniorskiego Rolanda Garrosa 2022 spotka się z Kontaveit. Wiktoria Tomowa (WTA 110) wygrała 6:4, 6:2 z Darią Snigur (WTA 128). W ciągu 77 minut Bułgarka wykorzystała sześć z 10 break pointów. W środę o godz. 11:00 zmierzy się z Magdą Linette.

Alize Cornet (WTA 38) wygrała 6:2, 6:3 z Anastazją Zacharową (WTA 160). W ciągu 94 minut Francuzka wykorzystała pięć z 13 break pointów. Jej rywalka popełniła 10 podwójnych błędów. Anastazja Potapowa (WTA 59) uzyskała cztery przełamania i pokonała 6:1, 6:2 Xinyu Wang (WTA 79).

Sorana Cirstea (WTA 35) przegrała 5:7, 4:6 z Oksaną Selechmetową (WTA 170). W pierwszym secie Rumunka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii z 1:3 wyszła na 4:3, ale do końca zdobyła jeszcze tylko trzy punkty.

Dominika Salkova (Czechy, Q) - Ylena In-Albon (Szwajcaria) 6:1, 6:4
Lucie Havlickova (Czechy, WC) - Barbora Palicova (Czechy, Q) 6:2, 7:6(5)
Linda Noskova (Czechy, WC) - Natalia Wichliancewa (LL) 6:2, 3:1 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette pokona Wiktorię Tomową?