Polki nie zagrały w Warszawie. Efektowne otwarcie Włoszki

Z powodu deszczu Martyna Kubka i Weronika Falkowska we wtorek nie rozegrały swoich meczów w turnieju WTA 250 w Warszawie. Efektownie do akcji wkroczyła włoska tenisistka Jasmine Paolini.

Martyna Kubka Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Martyna Kubka
We wtorek w Warszawie zakończone zostały tylko trzy mecze. Na kort nie wyszły Martyna Kubka (WTA 472) i Weronika Falkowska (WTA 346). Pierwsza miała zmierzyć się z Włoszką Elisabettą Cocciaretto (WTA 105), a druga czekała na starcie z Chorwatką Petrą Martić (WTA 56). Obie Polki mecze I rundy rozegrają w środę.

Jasmine Paolini (WTA 58) rozbiła 6:1, 6:1 Dankę Kovinić (WTA 81). W ciągu 62 minut Włoszka wykorzystała sześć z 11 break pointów. Zdobyła 56 z 92 rozegranych punktów (60,9 proc.). Paolini w ubiegłym sezonie w Portorożu zdobyła pierwszy singlowy tytuł w WTA Tour.

Kolejną rywalką Włoszki będzie Clara Burel (WTA 131), która pokonała 7:6(5), 6:1 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 78). Francuzka obroniła cztery piłki setowe w 12. gemie pierwszego seta. W trwającym godzinę i 47 minut meczu odparła 10 z 13 break pointów i spożytkowała pięć z sześciu szans na przełamanie.

Ana Bogdan (WTA 108) zwyciężyła 6:4, 7:6(3) Nurię Parrizas-Diaz (WTA 55) po godzinie i 57 minutach. Rumunka w obu setach odrobiła stratę przełamania. W pierwszy wróciła z 0:2, a w drugim podniosła się z 2:5. W 12. gemie drugiej partii obroniła piłkę setową.

Trzy mecze zostały przerwane. Jednym z nich jest starcie broniącej tytułu Maryny Zaniewskiej (WTA 99). Belgijka przegrywa 3:6, 1:3 z Ukrainką Kateryną Baindl (WTA 190).

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów
wtorek, 26 lipca

I runda gry pojedynczej:

Jasmine Paolini (Włochy, 10) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:1
Ana Bogdan (Rumunia) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, 7) 6:4, 7:6(3)
Clara Burel (Francja) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 7:6(5), 6:1
Anna Bondar (Węgry, 6) - Kristina Mladenović (Francja) 6:1, 3:3* do dokończenia
Kateryna Baindl (Ukraina) - Maryna Zaniewska (Belgia, 11) 6:3, 3:1* do dokończenia
Raluca Serban (Cypr, Q) - Gabriela Lee (Rumunia, LL) 6:3, 2:6, 4:2* do dokończenia

Chwalińska bez huraoptymizmu po zwycięstwie. "Miałam problemy z odnalezieniem rytmu"

Kto ma większe szanse na awans d II rundy?