Wielkoszlemowa mistrzyni wróciła do gry. Efektowne otwarcie finalistki Rolanda Garrosa

W San Jose (WTA 500) Naomi Osaka rozgrywa pierwszy turniej od maja. Na początek japońska tenisistka w trzech setach zwyciężyła Chinkę Qinwen Zheng. Świetne otwarcie zanotowała Amerykanka Coco Gauff.

Naomi Osaka Getty Images / Carmen Mandato / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W zawodowym tenisie przyszedł czas na lato w USA. Od poniedziałku w WTA Tour odbywa się turniej w San Jose. Jego wydarzenie jest powrót Naomi Osaki (WTA 41), która nie grała na trawie. Japonka notuje pierwszy występ od Rolanda Garrosa, z którego odpadła w I rundzie. Na początek zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów pokonała 6:4, 3:6, 6:1 Qinwen Zheng (WTA 51).

W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Osaka zaserwowała 11 asów, a Zheng popełniła siedem podwójnych błędów. Japonka zdobyła 35 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Osaki będzie Coco Gauff (WTA 11), która w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:0 Anhelinę Kalininę (WTA 52). Amerykańska finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa posłała siedem asów i zgarnęła 25 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Odpadła mistrzyni US Open 2019 Bianca Andreescu (WTA 54), która przegrała 4:6, 2:6 z Shelby Rogers (WTA 45). W ciągu 91 minut Amerykanka zniwelowała trzy break pointy i zaliczyła trzy przełamania. W II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawioną Greczynką Marią Sakkari. Beatriz Haddad Maia (WTA 25) prowadziła 2:0 w pierwszym secie, ale uległa 2:6, 5:7 Claire Liu (WTA 79).

Weronika Kudermetowa (WTA 19) zwyciężyła 7:6(2), 4:6, 7:5 Camilę Giorgi (WTA 29). W trzecim secie Włoszka obroniła piłkę meczową i z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W trwającym dwie godziny i 54 minuty spotkaniu popełniła 14 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Kudermetowa zdobyła o cztery punkty więcej (108-104).

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)