Matteo Berrettini ciągle w dołku. Denis Shapovalov pokonał byłego mistrza

Matteo Berrettini po tie breaku trzeciego seta przegrał z Francesem Tiafoe'em w meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Denis Shapovalov pokonał Grigora Dimitrowa, byłego mistrza imprezy w stanie Ohio.

Marcin Motyka
Matteo Berrettini Getty Images / Giampiero Sposito / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
W co aż trudno uwierzyć - Matteo Berrettini nie wygrał meczu na twardej nawierzchni od połowy marca, gdy w Indian Wells pokonał Lloyda Harrisa. I na zwycięstwo na korcie typu hard będzie musiał poczekać co najmniej do US Open. W poniedziałek Włoch odpadł bowiem w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati - uległ 6:7(3), 6:4, 6:7(5) Francesowi Tiafoe'owi.

Poniedziałkowy mecz był wyrównany, ale w nerwowej końcówce to Tiafoe zachował więcej zimnej krwi. Amerykanin nie przejął się sytuacją z 12. gema trzeciego seta, gdy o kilka centymetrów pomylił się przy meczbolu, i w decydującym tie breaku skutecznie serwował oraz rozgrywał wymiany, dzięki czemu mógł cieszyć się z wygranej.

24-letni Tiafoe w II rundzie zmierzy się ze swoim młodszym rodakiem, Sebastianem Kordą. 22-latek z Brandenton wykorzystał trzy z siedmiu piłek na przełamanie i pokonał 6:3, 6:4 Karena Chaczanowa.

W sezonie 2017 w Cincinnati Grigor Dimitrow zdobył swój jedyny tytuł rangi Masters 1000. W tym roku jednak nawet nie zbliżył się do tego osiągnięcia i z turniejem pożegnał się już w I rundzie, przegrywając 6:7(4), 3:6 z Denisem Shapovalovem. Dla Kanadyjczyka to dopiero drugi zwycięski pojedynek w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

W meczu kwalifikantów Marcos Giron ani razu nie stracił serwisu i wygrał 6:3, 6:4 z Davidem Goffinem. Kolejnym przeciwnikiem Amerykanina będzie rozstawiony z numerem 15. Roberto Bautista.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)