Wielki wieczór Camerona Norrie'ego. Borna Corić nie zwalnia tempa

Cameron Norrie i Carlos Alcaraz stworzyli interesujące widowisko w ćwierćfinale zawodów ATP Masters 1000 na kortach twardych w Cincinnati. Po trzysetowym boju do sobotniego półfinału awansował Brytyjczyk, a jego przeciwnikiem będzie Borna Corić.

Rafał Smoliński
Cameron Norrie Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Cameron Norrie
W trzech poprzednich pojedynkach Cameron Norrie (ATP 11) nie sprostał Carlosowi Alcarazowi (ATP 4), ale cierpliwie czekał na kolejne szanse. Okazja nadarzyła się w piątkowy wieczór w Cincinnati. Po trzech godzinach i trzech minutach leworęczny Brytyjczyk pokonał utalentowanego Hiszpana 7:6(4), 6:7(4), 6:4.

- To było niewiarygodne. Jestem pełen uznania dla Carlitosa. Prowadziłem z setem i przewagą przełamania, ale straciłem trochę swoją wizję. Trochę za dużo myślałem o linii mety, zamiast skupiać się na tym, jak zdobywać punkty. Szczerze mówiąc, to trochę usztywniłem się, a on podniósł swój poziom - powiedział po zwycięstwie Norrie (cytat za atptour.com).

W drugim secie Norrie prowadził już 4:1, lecz Alcaraz doprowadził do stanu po 4. Potem był tie break, w którym Brytyjczyk przegrał po zmianie stron kilka piłek. W takich okolicznościach decydujący okazał się trzeci set. W rozgrywce tej młody Hiszpan jako pierwszy zdobył przełamanie, lecz nie utrzymał przewagi. Tenisista z Wysp Brytyjskich wyrównał na po 3, a w dziewiątym gemie zdobył kluczowego breaka.

Norrie osiągnął drugi w karierze półfinał zawodów rangi ATP Masters 1000. W sobotę jego przeciwnikiem będzie Borna Corić (ATP 152). Chorwat, który w II rundzie zawodów Western & Southern Open wyeliminował Rafaela Nadala, znów pokazał, że wraca do dobrej formy po kontuzji barku. W piątkowy wieczór pokonał 6:4, 6:4 oznaczonego siódmym numerem Kanadyjczyka Feliksa Augera-Aliassime'a (ATP 9).

Po meczu Corić został zapytany na korcie o to, w jaki sposób zdołał podnieść poziom swojej gry po szybkiej porażce w Montrealu. - Szczerze mówiąc to nie wiem, bo w zeszłym tygodniu grałem bardzo źle. Przegrałem w poprzedni poniedziałek i postanowiłem jeszcze mocniej trenować. Spędziłem godziny na korcie i uważam, że to okazało się kluczowe. Rozegrałem wiele setów i starałem się odnaleźć swoją grę - stwierdził Corić.

Chorwat poprawił na 2-1 bilans spotkań z Augerem-Aliassime'em i wystąpi w trzecim w karierze półfinale rangi ATP Masters 1000. Z Norrie'em ma bilans 1-1 w tourze. W 2018 roku Brytyjczyk był lepszy w Shenzhen, ale w sezonie 2019 Corić wziął rewanż w Rzymie.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,280 mln dolarów
piątek, 19 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) 7:6(4), 6:7(4), 6:4
Borna Corić (Chorwacja) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) 6:4, 6:4