Problemy Coco Gauff. Niezwykłe dreszczowce Amerykanek

Coco Gauff nie uniknęła problemów, ale nie straciła seta w środowym meczu z Eleną-Gabrielą Ruse w wielkoszlemowym US Open 2022. Niesamowite batalie mają za sobą inne amerykańskie tenisistki, Madison Keys i Alison Riske-Amritraj.

Coco Gauff PAP/EPA / BRIAN HIRSCHFELD / Na zdjęciu: Coco Gauff
Coco Gauff (WTA 12) w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła finał. W US Open jej dokonania są jak na razie skromne. W II rundzie pokonała 6:2, 7:6(4) Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 101) i wyrównała swój najlepszy rezultat w Nowym Jorku z 2019 roku. Amerykanka odwróciła losy drugiego seta ze stanu 3:5. W 10. gemie obroniła dwie piłki setowe.

W ciągu 96 minut Gauff zaserwowała sześć asów i wywalczyła 36 z 47 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. Spotkała się z Ruse w drugim z rzędu wielkoszlemowym turnieju. W I rundzie Wimbledonu Amerykanka wyeliminowała Rumunkę po trzysetowym boju.

Ons Jabeur (WTA 5) pokonała 7:5, 6:2 Elizabeth Mandlik (WTA 144). W pierwszym secie Tunezyjka z 1:3 wyszła na 4:3, ale przy 4:4 oddała podanie. Od tego momentu zdobyła dziewięć z 11 kolejnych gemów. W ciągu 74 minut wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Jabeur posłała 23 kończące uderzenia przy 18 niewymuszonych błędach. Mandlik zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Finalistka US Open 2017 Madison Keys (WTA 20) zwyciężyła 6:4, 5:7, 7:6(6) Camila Giorgi (WTA 67) po dwóch godzinach i 22 minutach. W trzecim secie Amerykanka odrodziła się ze stanu 2:5. W całym meczu zaserwowała osiem asów. Włoszka popełniła 10 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Keys zdobyła o 11 punktów więcej (115-104) i podwyższyła na 5-2 bilans spotkań z Giorgi. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Gauff.

Alison Riske-Amritraj (WTA 29) wróciła z 1:4 w trzecim secie i wygrała 6:4, 6:7(5), 7:6(5) z Camilą Giorgi (WTA 70). W trwającym trzy godziny i 10 minut meczu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Amerykanki. Reprezentantka gospodarzy zdobyła o osiem punktów więcej od Kolumbijki (134-126). Shelby Rogers (WTA 31) podniosła się z 1:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:1 Viktorię Kuzmovą (WTA 183).

Za ciosem nie poszła Daria Snigur (WTA 124), która w I rundzie wyeliminowała Simonę Halep. W środę Ukrainka uległa 3:6, 6:7(5) Rebecce Marino (WTA 106). W ciągu 76 minut Kanadyjka zaserwowała 13 asów i zdobyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła pięć z siedmiu break pointów i uzyskała trzy przełamania. Po raz drugi awansowała do III rundy wielkoszlemowego turnieju (Roland Garros 2011). W poniedziałek Marino odprawiła Magdalenę Fręch.