Świetny początek polskiego juniora w US Open. Teraz czeka go wyzwanie

Olaf Pieczkowski jako pierwszy polski junior zaprezentował się w głównej drabince US Open 2022. W niedzielnym pojedynku 18-latek pewnie pokonał tenisistę gospodarzy.

Rafał Smoliński
Olaf Pieczkowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
Olaf Pieczkowski jako jeden z pięciu Biało-Czerwonych startuje w głównej drabince juniorskiej edycji międzynarodowych mistrzostw USA. Polak przyleciał do Nowego Jorku po osiągnięciu półfinału turnieju ITF World Tennis Tour w Poznaniu. Jego pierwszym przeciwnikiem był Alexander Razeghi, który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

W pierwszym secie Pieczkowski grał bardzo dobrze przy własnym serwisie. Jedyne przełamanie wywalczył w trzecim gemie i starał się kontrolować sytuację na korcie. W 10. gemie wypracował piłkę setową i zamknął premierową odsłonę wynikiem 6:4.

Na początku drugiej partii Pieczkowski znakomicie sobie radził na returnie. Przełamał serwis Razeghiego w pierwszym i trzecim gemie, dzięki czemu wyszedł na 3:0. Wówczas odpowiedział reprezentant gospodarzy. Amerykanin odrobił stratę breaka, lecz nie poszedł za ciosem. Polak postarał się o kolejne przełamanie i już przy stanie 5:1 miał dwa meczbole. Rywal przedłużył mecz o gema. Po 81 minutach Pieczkowski wykorzystał trzecią piłkę meczową i zwyciężył ostatecznie 6:4, 6:2.

Nasz tenisista awansował do II rundy juniorskiego US Open 2022, w której czeka go wyzwanie. Na jego drodze stanie bowiem w poniedziałek rozstawiony z drugim numerem Belg Gilles Arnaud Bailly, czyli finalista tegorocznego Rolanda Garrosa.