Dramatyczne sceny podczas meczu Igi Świątek

Lauren Davis postraszyła Igę Świątek podczas meczu III rundy US Open. W pierwszym secie Amerykanka miała jednak spore problemy, potrzebna była interwencja medyków.

Krzysztof Kaczmarczyk
Lauren Davis PAP/EPA / Peter Foley / Na zdjęciu: Lauren Davis
28-letnia Amerykanka zawiesiła poprzeczkę Idze Świątek bardzo wysoko. Polka, liderka światowego rankingu, wygrała co prawda 6:3, 6:4, ale spotkanie trwało niemal dwie godziny.

Lauren Davis od początku meczu borykała się jednak z pewną dolegliwością. Wydawało się, że ma problemy z oddychaniem.

Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że po siódmym gemie pierwszego seta poprosiła o interwencję medyków. Amerykance zmierzono ciśnienie, wszystko się ustabilizowało i po chwili mogła wrócić do gry.

I do końca pojedynku walczyła dzielnie. W drugim secie prowadziła nawet 4:1, ale finalnie kolejnych pięć gemów, a jednocześnie cały mecz, padł łupem Świątek.

Świątek dzięki wygranej z Davis awansowała do IV rundy US Open, co dla naszej tenisistki jest wyrównaniem najlepszego osiągnięcia na kortach w Nowym Jorku. Jej kolejną rywalką będzie Niemka Jule Niemeier. Więcej o tym -->> Znamy kolejną rywalkę Igi Świątek.