Znamy kolejną rywalkę Igi Świątek

Wyłoniona została kolejna rywalka Igi Świątek w wielkoszlemowym US Open 2022 w Nowym Jorku. Polska tenisistka zmierzy się z Niemką Jule Niemeier, ćwierćfinalistką tegorocznego Wimbledonu.

Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
W tegorocznym Rolandzie Garrosie Qinwen Zheng (WTA 39) doszła do 1/8 finału i urwała seta Idze Świątek. W US Open mogło dojść do ich kolejnej konfrontacji na tym samym etapie. Tak się jednak nie stanie, bo 19-letnia Chinka uległa 4:6, 6:7(5) Jule Niemeier (WTA 108).

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Niemeier uzyskała na 4:3. Na otwarcie drugiej partii Niemka odebrała rywalce podanie, by następnie stracić cztery gemy z rzędu. Ruszyła do odrabiania strat i z 1:4 wyrównała na 4:4. Więcej przełamań nie było i doszło do tie breaka. W nim Zheng z 1-3 wyszła na 5-4, ale przegrała trzy kolejne punkty. Niemeier spotkanie zakończyła kombinacją głębokiego returnu i odwrotnego krosa forhendowego.

Mecz trwał godzinę i 50 minut. Niemeier zniwelowała sześć z ośmiu break pointów i spożytkowała trzy z 11 szans na przełamanie. Zgarnęła 35 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Niemka posłała 22 kończące uderzenia przy 25 niewymuszonych błędach. Zheng zanotowano 12 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi w tym roku. W styczniu w Melbourne wygrała Chinka 6:4, 6:0.

Niemeier wielkoszlemowy debiut zanotowała w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Przeszła kwalifikacje i w I rundzie urwała seta Amerykance Sloane Stephens. Później Niemka była rewelacją Wimbledonu. Wyeliminowała Estonkę Anett Kontaveit i odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W Londynie awansowała do ćwierćfinału, w którym przegrała po trzysetowym boju ze swoją rodaczką Tatjaną Marią.

23-letnia Niemeier świetnie sobie radzi również w US Open. Rozpoczęła od wyeliminowania Amerykanki Sofii Kenin, mistrzyni Australian Open 2020. Następnie odprawiła zawsze groźną Kazaszkę Julię Putincewą. Po zwycięstwie nad Zheng jest w 1/8 finału.

W poniedziałek Niemeier zagra z liderką rankingu o ćwierćfinał. Iga Świątek po raz pierwszy zmierzy się z Niemką.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,1 mln dolarów
sobota, 3 września

III runda gry pojedynczej:

Jule Niemeier (Niemcy) - Qinwen Zheng (Chiny) 6:4, 7:6(5)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału US Open 2022?