Brytyjka chce się odkuć po klęsce w US Open. Dreszczowiec w Słowenii

Najwyżej rozstawiona Brytyjka Emma Raducanu ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 250 w Portorożu. Niesamowitą batalię stoczyły Jekaterina Aleksandrowa i Marta Kostiuk.

Emma Raducanu Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Emma Raducanu
W poniedziałek rozpoczęła się ósma edycja turnieju w Portorożu. Największą gwiazdą jest Emma Raducanu (WTA 83). W I rundzie prowadziła 6:2, 5:3, gdy Dajana Jastremska (WTA 89) skreczowała. Brytyjka w niedawnym US Open broniła tytułu, ale odpadła już po pierwszym meczu. W rankingu spadła z 11. na 83. miejsce. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Elizabeth Mandlik lub Niemka Anna-Lena Friedsam.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 24) zwyciężyła 7:6(5), 5:7, 7:5 Martę Kostiuk (WTA 54). W pierwszym secie Ukrainka z 3:5 wyszła na 6:5 i zmarnowała trzy piłki setowe. W tie breaku od 4-3 straciła cztery z pięciu kolejnych punktów. W drugiej partii od 5:2 przegrała trzy gemy, ale dwa ostatnie padły jej łupem. W trzecim secie Kostiuk zaliczyła przełamanie na 5:4, ale końcówka należała do Aleksandrowej.

W trwającym dwie godziny i 49 minut Aleksandrowa popełniła 14 podwójnych błędów. Zdobyła o jeden punkt mniej od Kostiuk (121-122). Obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań. Następną przeciwniczką Aleksandrowej będzie inna Ukrainka Łesia Curenko lub Rumunka Elena-Gabriela Ruse.

Beatriz Haddad Maia (WTA 18) wygrała 7:6(3), 6:3 z Clarą Tauson (WTA 59). W ciągu godziny i 56 minut Brazylijka wywalczyła 35 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Anastazja Potapowa (WTA 45) pokonała 6:4, 7:6(5) Claire Liu (WTA 81). W pierwszym secie Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 4:2. W drugim z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim z 2-4 wyrównała na 4-4, ale od 5-5 straciła dwa kolejne punkty.

Zavarovalnica Salva Portoroz, Portoroż (Słowenia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
poniedziałek, 12 września

I runda gry pojedynczej:

Emma Raducanu (Wielka Brytania, 1/WC) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:2, 5:3 i krecz
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 2) - Clara Tauson (Dania) 7:6(3), 6:3
Jekaterina Aleksandrowa (5) - Marta Kostiuk (Ukraina) 7:6(5), 5:7, 7:5
Anastazja Potapowa (9) - Claire Liu (USA) 6:4, 7:6(4)

Czy Emma Raducanu awansuje do ćwierćfinału w Portorożu?