Półfinalistka Wimbledonu odpadła po dreszczowcu. Awans Brytyjki

Niemka Tatjana Maria pożegnała się z turniejem WTA 250 w Chennai po trzysetowym thrillerze z Argentynką Nadią Podoroską. W kolejnej rundzie jest Brytyjka Katie Swan.

Tatjana Maria PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Tatjana Maria
W czwartek w Chennai dokończona została II runda. Do ćwierćfinału nie awansowała rozstawiona z numerem czwartym Tatjana Maria (WTA 84). Półfinalistka tegorocznego Wimbledonu przegrała 6:3, 2:6, 6:7(6) z Nadią Podoroską (WTA 298). Niemka roztrwoniła prowadzenie 5-1 w tie breaku trzeciego seta.

Mecz trwał dwie godziny i 46 minut. Podoroska zdobyła 39 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Argentynka jest półfinalistką Rolanda Garrosa 2020. Z powodu zdrowotnych problemów nie grała od września 2021 do czerwca 2022 roku. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Kanadyjka Eugenie Bouchard.

Katie Swan (WTA 174) pokonała 7:6(5), 6:2 Anastazję Gasanową (WTA 147). W pierwszym secie Brytyjka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu dwóch godzin i 25 minut spożytkowała sześć z ośmiu break pointów. O półfinał zmierzy się z Japonką Nao Hibino.

Warwara Graczewa (WTA 80) wygrała 6:1, 7:5 z Carol Zhao (WTA 187). Kanadyjka mogła przedłużyć swoje szanse na awans, ale w drugim secie nie wykorzystała piłki setowej przy 5:4. Spotkanie trwało godzinę i 41 minut. Graczewa zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała cztery przełamania.