Dwusetowe mecze na początek w Metz. Odpadł rozstawiony

Rozstawiony z numerem szóstym Asłan Karacew w dwóch setach przegrał z Lorenzo Sonego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. Odpadł też reprezentant gospodarzy, Hugo Gaston.

Marcin Motyka
Asłan Karacew PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Asłan Karacew
Po okresie gry na kortach twardych w Ameryce Północnej cykl ATP Tour wrócił do Europy. W poniedziałek wystartował turniej rangi "250" we francuskim Metz. W pierwszym dniu odbyły się dwa spotkania głównej drabinki, oba dwusetowe.

W meczu otwarcia zawód przeżyli gospodarze. Hugo Gaston dwukrotnie stracił podanie, sam odpowiedział tylko jednym breakiem i po 95 minutach rywalizacji przegrał 3:6, 6:7(2) z Sebastianem Kordą.

Tym samym w II rundzie dojdzie do pojedynku tenisistów młodego pokolenia - 22-letni Korda zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Lorenzo Musettim, 20-latkiem. Dotychczas zagrali ze sobą trzykrotnie i bilans wynosi 2-1 dla Włocha.

Z turniejem pożegnał się już pierwszy rozstawiony, Asłan Karacew. Oznaczony "szóstką" tenisista z Władykaukazu czterokrotnie dał się przełamać i uległ 5:7, 3:6 Lorenzo Sonego.

W poniedziałek zostały rozegrane też decydujące mecze w kwalifikacjach. Miejsca w turnieju wywalczyli Evan Furness, Gregoire Barrere, Zizou Bergs i Stan Wawrinka.