Znamy półfinalistów turnieju w San Diego. Nie zabrakło niespodzianki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Daniel Evans
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Daniel Evans

W piątek rozegrano ćwierćfinały zawodów ATP 250 na kortach twardych w San Diego. Nie wszyscy faworyci wywiązali się ze swojej roli.

W ćwierćfinale zawodów San Diego Open odpadł pochodzący z Kalifornii Jenson Brooksby. Rozstawiony z drugim numerem Amerykanin może mieć pretensje tylko do siebie. W trzecim secie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i przegrał cztery ostatnie gemy. Do półfinału po zwycięstwie 6:4, 4:6, 7:5 niespodziewanie zakwalifikował się Australijczyk Christopher O'Connell.

28-latek po raz pierwszy w karierze osiągnął półfinał zawodów głównego cyklu. Jego przeciwnikiem będzie w sobotę inny faworyt gospodarzy, Brandon Nakashima. Oznaczony piątym numerem Amerykanin rozegrał trzysetowe spotkanie, ale wygrał z Kolumbijczykiem Danielem Elahim Galanem 6:3, 4:6, 6:4.

Problemów z awansem do półfinału nie miał najwyżej rozstawiony Daniel Evans. Brytyjczyk zmierzył się z rozgrywającym premierowy ćwierćfinał w tourze Constantem Lestienne'em. W pierwszym secie Francuz wywalczył zaledwie gema. W drugiej partii było więcej walki, ale i tak lepszy o przełamanie był faworyt. Evans zwyciężył ostatecznie 6:1, 6:3.

Na drodze Brytyjczyka do finału stanie w sobotę Marcos Giron. Oznaczony trzecim numerem Amerykanin po dosyć nerwowym meczu wygrał z Australijczykiem Jamesem Duckworthem 7:6(5), 6:3. Dużo się działo zwłaszcza w pierwszym secie, w którym obaj panowie mieli swoje szanse. W półfinale wystąpi jednak pochodzący z Kalifornii tenisista, który z Evansem ma bilans 0-2 na zawodowych kortach.

San Diego Open, San Diego (USA) ATP 250, kort twardy, pula nagród 612 tys. dolarów piątek, 23 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Daniel Evans (Wielka Brytania, 1) - Constant Lestienne (Francja) 6:1, 6:3 Marcos Giron (USA, 3) - James Duckworth (Australia, 7) 7:6(5), 6:3 Brandon Nakashima (USA, 5) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 6:3, 4:6, 6:4 Christopher O'Connell (Australia) - Jenson Brooksby (USA, 2) 6:4, 4:6, 7:5

Źródło artykułu: WP SportoweFakty