Ależ to rywal zrobił. Hurkacz nawet nie ruszył do piłki [WIDEO]

Hubert Hurkacz musiał uznać wyższość Lorenzo Sonego w Metz. Włoski tenisista pokazał próbkę swoich umiejętności w drugim secie.

Rafał Szymański
zagranie Sonego Twitter / Tennis TV / Na zdjęciu: zagranie Sonego
Po niepowodzeniu w US Open reprezentant Polski próbował obronić tytuł w turnieju w turnieju ATP 250. W pokonanym polu Hubert Hurkacz zostawił Dominika Thiema oraz Arthura Rinderknecha.

Choć Hurkacz był uznawany za faworyta w półfinałowym starciu z Lorenzo Sonego, to przegrał pierwszego seta w 6:7. W drugiej partii Włoch tylko potwierdził swoją wysoką formę.

Przy stanie 3:3 miała miejsce długa wymiana. Pochodzący z Wrocławia tenisista dzielnie bronił się przed atakami przeciwnika, który na zakończenie popisał się wręcz idealnym skrótem. W tej sytuacji Polak nie miał najmniejszych szans, by zdążyć do piłki i nawet nie ruszył w kierunku siatki.

W ostatecznym rozrachunku Sonego pokonał Hurkacza 7:6(5), 6:4. Zajmujący 65. miejsce w rankingu ATP zawodnik wkrótce powalczy o tytuł ze zwycięzcą półfinałowej pary Stan Wawrinka - Aleksander Bublik.

Niestety, Hurkacz musiał obejść się smakiem. W puli nagród jest 545,5 tys. euro. Warto podkreślić, że Sonego jeszcze nie stracił seta w całym turnieju.

Justyna Kowalczyk-Tekieli skomentowała łzy Federera. I się zaczęło!