Faworyci lepsi w polskim meczu. Jeden z setów trwał godzinę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Rozstawieni Jan Zieliński i Hugo Nys pozostają w walce o zwycięstwo w turnieju w Sofii. Wygrali oni w dwóch setach z Szymonem Walkówem oraz Hunterem Reese.

Do starcia polskich deblistów, ale po przeciwnych stronach siatki doszło w trzecim dniu turnieju w Sofii. Pozostać w rywalizacji mógł tylko jeden z rodaków, którzy zresztą znają się dobrze. Szymon Walków jest o rok starszy od Jana Zielińskiego. W 2021 roku zostali wspólnie mistrzami Polski i zwyciężali w Challengerach w Splicie oraz Brunszwiku.

Faworytami byli Jan Zieliński i Hugo Nys, którzy zapracowali na rozstawienie z numerem czwartym w Sofii. We wcześniejszych turniejach prezentowali się bardzo dobrze. W US Open zostali wyeliminowani dopiero w ćwierćfinale, a po powrocie do Europy triumfowali w Metz.

Szymon Walków i Hunter Reese zagrali z kolei w deblu po raz pierwszy od czerwca. Wspomnienia z poprzedniego turnieju mieli jednak równie dobre jak przeciwnicy, ponieważ wygrali w Challengerze w Poznaniu.

Rozstawieni Zieliński i Nys przyśpieszyli i zepchnęli przeciwników do defensywy od stanu 2:2 w pierwszym secie. W kolejnych pięciu gemach wygrali, co pozwoliło im zamknąć partię wynikiem 6:2 i zdobyć przewagę w drugiej rundzie. Odebrali oni podanie zarówno Hunterowi Reese, jak i Szymonowi Walkówowi.

Mniej doświadczony we wspólnej grze debel nie zamierzał odpuścić i druga partia była zacięta prawie do samego końca. Prawie, ponieważ w tie-breaku Jan Zieliński oraz Hugo Nys wcześnie zdobyli przewagę potrzebną do zwycięstwa 7:1. Tym samym trwający przez godzinę set zakończył się wynikiem 7:6.

Następnymi przeciwnikami polsko-monakijskiego duetu będą Andriej Gołubiew i Ołeksandr Niedowiesow.

Sofia Open, Sofia (Bułgaria) ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 534,5 tys. euro środa, 28 września

I runda gry podwójnej:

Hugo Nys (Monako, 4) / Jan Zieliński (Polska, 4) - Hunter Reese (USA) / Szymon Walków (Polska) 6:2, 7:6 (1)

Czy Jan Zieliński i Hugo Nys wygrają turniej w Sofii?