Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala w Astanie. Zagra z faworytem gospodarzy

Aleksander Bublik będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Astanie. We wtorek Kazach w trzech setach pokonał Tallona Griekspoora.

Marcin Motyka
Aleksander Bublik PAP/EPA / IGOR KOVALENKO / Na zdjęciu: Aleksander Bublik
Spośród trzech reprezentantów gospodarzy, którzy znaleźli się w drabince turnieju ATP w Astanie, największą nadzieją miejscowych kibiców jest Aleksander Bublik. 25-latek w pierwszym meczu nie zawiódł i pokonał 6:0, 4:6, 6:3 Tallona Griekspoora.

Po spektakularnym pierwszym secie, w którym nie stracił gema i oddał rywalowi tylko dziewięć punktów, w drugim Bublik obniżył loty, a w końcówce dał się przełamać. W trzeciej partii Kazach znów jednak dominował - szybko wyszedł na prowadzenie 5:1 i po chwili mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W ciągu 100 minut wtorkowego spotkania Bublik zaserwował 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 49 z 68 rozegranych punktów, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów.

Tym samym 25-letni Bublik został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem ósmym Huberta Hurkacza. Będzie to czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu. Bilans wynosi 2-1 dla Polaka.

Pochodzący z Rosji reprezentant Kazachstanu aktualnie zajmuje 43. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 30. W karierze zdobył jeden tytuł rangi ATP Tour (w tym sezonie w Montpellier) oraz wystąpił w sześciu finałach. W deblu był finalistą Roland Garros 2021.

Mecz Hurkacza z Bublikiem odbędzie się w czwartek.